Google+

Kullanım Şartları


ŞARTLAR ve KOŞULLAR

Bu web sayfası ve size sunulan Ehil.com hizmetleri, bu anlaşmada aşağıda belirtilen şart, koşullar ve hükümlerde değişiklik yapılmadan size sunulmaktadır. Bu web sayfası veya telefon aracılığıyla talep ettiğiniz hizmetlerin sunulması anlaşmadaki şartları, koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelir. Eğer bu şartlar ve koşullarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bize ehil.com'dan ulaşabilirsiniz. Ehil.com olarak, şartlarda ve koşulların yenilenmiş sürümünü herhangi bir zamanda ehil.com'un web sayfasından yayınlayarak değiştirebiliriz. Bu şartlar ve koşullar son olarak 16.07.2013 tarihinde güncellenmiştir.

1. EHİL.COM'UN TANITIMI

Ehil.com hizmet almak isteyenlere işinde ehil firmalar yönlendirip fiyat teklifi sunan online internet platformudur.

2. EHIL.COM HİZMETLERİ

Ehil.com'da biz kendimizi sizin ehil.com deneyiminizi olumlu olarak sonuçlandırmaya adamaktayız. İhtiyacınıza karşılık hizmet bilgi ve isteğinizi girmenizle birlikte, size bölgenizde bulunan bu hizmeti verebilecek ehil kişilerin listesini sunacağız.

Ancak, sizin ihtiyacınız olan hizmetin veya ehil'in bulunmasında veya bölgenizdeki ehillerin yeterli beceriye sahip olup olmamasından yada istediğiniz hizmeti yapmaya gönüllü olacağını garanti edemiyoruz. Listelediğimiz hizmet ehillerinin uzman olduklarını incelemek için gerekli adımları atmamıza rağmen, sizin tarafınızdan tercih edilen ehil'in hizmet uzmanlığı, kabiliyeti veya yapacağı işin kalitesini garanti edemiyoruz. Ehil.com olarak site dahilindeki ehillerin sunacakları hizmetlerin tarafımızdan size taahhüt edilmediğini, hizmet almak amacıyla ehillerle kurmuş olduğunuz hukuksal ilişkilerde, ehilin size karşı yerine getirmek zorunda olduğu fiilleri taahhüt etmediğimizi öncelikle bildiririz.

Ehil.com, hizmet ehillerince sunulan indirimlerden veya fırsatlardan sizi haberdar edebilir. Bu tür indirimler veya fırsatlar sadece hizmet ehilleri tarafından sağlanmakta ve ehil.com; hizmet ehillerince sunulabilecek fiyat ve indirimler hakkında garanti veya güvence vermemektedir. Hizmet ehillerinin ehil.com web sayfası aracılığıyla verdikleri fiyat teklifleri sözleşme bağlayıcı teklifler değildir, bu bildirimler sadece icaba davet hükmünde olup ehil.com veya ehil.com web sayfası tarafından İleri sürülmüş bir icap olarak kabul edilemez.

Sözleşmesiz anlaşmalar hizmet ehillerinin size verdikleri fiyat teklifleri baz alınarak ehil.com web sayfasında hazırlanır (veya sizin hizmet ehli ile ayarladığınız planlanmış görüşmede hazırlanır). Hizmet ehli ile görüşmek için, doğrudan hizmet ehli ile çalışmak zorundasınız. Ehil.com herhangi bir hizmet ehlini desteklemez veya tavsiye etmez. Hizmet ehli ile doğrudan kontak kurmak veya anlaşma sağlamak tamamen size bağlıdır ve biz hizmet ehli'nin performansından veya bitirilen işten veya işin kalitesine garanti veya güvence vermiyoruz. Hizmet ehilleri ehil.com'un ne çalışanları nede ehil.com hizmet ehillerinin acentasıdır. Ehil.com sizin tarafınızdan talep edilen herhangi bir hizmeti kendisi yapmaz ve sorumluluğu kabul etmez. Haklarınız hizmet ehli ile yaptığınız sözleşme koşullarına ve bu koşulların yerel kanunları çerçevesinde saklıdır.

Herhangi bir hizmet ehli ile aranızda çıkabilecek bir anlaşmazlıkta, bu anlaşmazlığı hizmet ehli ile doğrudan görüşmek zorundasınız ve SİZİN EHİLLER İLE YAPTIĞINIZ GÖRÜŞME/ANLAŞMA VE BUNUN SONUCUNDA ORTAYA ÇIKAN BİR ANLAŞMAZLIK DURUMUNDA MEYDANA GELEN HER TÜRLÜ HASAR VEYA TALEP ( DOLAYLI VEYA TESADÜFİ ZARARLARDA DAHİL OLMAK ÜZERE), ŞÜPHELİ VE ŞÜPHESİZ, BİLİNEN VEYA BİLİNMEYEN, AÇIK VEYA GİZLİ ORTAYA ÇIKAN HER TÜRLÜ HASAR VEYA TALEPTEN (DOLAYLI VEYA TESADÜFİ ZARARLAR DAHİL OLMAK ÜZERE) EHİL.COM'U (VE BİZİM OFİS ÇALIŞANLARIMIZI, DİREKTÖRLERİMİZİ, ÇALIŞANLARIMIZI, İŞTİRAKLERİMİZİ, ACENTALARIMIZI), DİĞER KİŞİ, FİRMA VE VARLIKLARI ( BİZİM İŞ ORTAKLARIMIZ DAHİL OLMAK ÜZERE, EHİL.COM TARAFINDAN İSTİHDAM EDİLEN İMALATÇI VEYA TEDARİKÇİLERİMİZİ), MUAF TUTTUĞUNUZU KABUL EDERSİNİZ.

3. ÇÖZÜM SÜRECİ ve KISITLI HİZMET GARANTİSİ

Listelenmiş ehiller tarafından yapılan işe biz garanti vermezken ve sizin ehillerle olan hizmet ilişkilerinizde bizim hiçbir yükümlülüğümüz yokken, ev geliştirme onarım ve bakım projesinde ehil.com'dan bulduğunuz ehil tarafından olabilecek bir işçilik hatası sonucu meydana gelen herhangi bir sorunda, ehil.com çözüm süreci size yardımcı ve destek olmak için geliştirilmiştir. Bizim böyle bir zorunluluğumuz olmamasına rağmen, burada belirtilen koşullar altında ve istenilen prosedürlerin tamamlanması üzerine, biz sizin isteğiniz üzerine sizin ve ehil arasındaki anlaşmazlıkların çözümünde sınırlı bir destek sağlayabiliriz. Sorunlarınızı ehil.com çözüm süreci içerisinde çözmek için kendi katılımınız ve iyi niyetli bir çaba göstermeniz gerekmektedir. Eğer ehil.com sizin çözüm süreci içerisinde kendi katılımınızın olmadığını ve iyi niyetli bir çaba göstermediğinizi saptar ise, kendi takdirine bağlı olarak ehil.com çözüm süreci ve sınırlı hizmet garantisi servisine son verebilir. Bu gibi durumlarda, muafiyet ve tazminat'ın hükümsüz olduğu şartlar ve koşullarda açıklanmıştır. NOT: Sınırlı hizmet garantisi ehil.com'a üye olmamış başka bir ehil/hizmet uzmanı için geçerli değildir. Ek olarak, sınırlı hizmet garantisi sizin daha önceden tanıdığınız ve telefonla irtibata geçtiğiniz ehil.com hizmet uzmanlarını kapsamaz.

4. BİZE SAĞLADIĞINIZ BİLGİLER

Ehil.com hizmetlerini kullanmak üzere, sizin ve istediğiniz hizmet talebi hakkında bilgiler istenecektir ve hizmet kaydı gibi bilgileriniz web sayfamızda depolanacaktır. Bu bilgilerin bazıları kendi web sayfamız üzerinden size veya diğer kişilere yanıt vermeye ihtiyacı olan ehillerle veya bizim bağlantılı olduğumuz kişilere gönderilecektir.

Bu bilgileri bize sağlayarak veya hizmet isteği göndererek, bizim ve ehillerimizin kendi sitemizdeki hizmetleri sağlamak, sizin hesabınıza hizmet vermek, hesabınızla ilgili hususları görmek veya sizin hizmet talebinizle ilişkili diğer amaçlar için veya firmamızın pazarlama amaçlı e-postalarıda dahil olmak üzere sizinle telefon, faks, posta ve e-posta veya diğer makul araçlarla sağladığınız herhangi bir kontak bilgisi üzerinden açıkça irtibata geçebileceğimizi ve bilgilerinizin bu amaçlar dahilinde kullanılabileceğini koşulsuz kabul etmiş olursunuz.

Bilgilerinizin bizim tarafımızdan kullanımı için lütfen gizlilik bildirimimize bakınız. Hizmet talebini gönderdiğinizde, ehil.com ve ortakları ile ticari ilişkiler içine girdiğinizi kabul edersiniz. Böylece ehil.com ve/veya ortakları tarafından sizinle irtibat kurulabileceğini kabul etmiş olursunuz. Sağladığınız bütün bilgilerin doğru, güncel ve gerçek olduklarının sizin tarafınızdan garanti edildiğini beyan edersiniz. Eğer sağladığınız herhangi bir bilgi yanlış, güncel olmayan veya eksik veya ehil.com'un bu bilgilerin, yanlış, güncel olmayan veya eksik olduğundan şüphelenmek için nedenleri var ise, ehil.com sizin güncel veya gelecekteki ehil.com hizmetlerinden yararlanmanıza engel olma hakkına sahiptir. Bilginiz dahilinde veya dahilinde olmadan herhangi bir şekilde ehil.com hizmetlerine sizin şifrenizle yapılan girişlerden tamamen siz sorumlusunuzdur.

5. ARAMA KAYITLARI

Sizin ve ehil.com arasında yapılan herhangi bir telefon görüşmesinin izlenebileceğini ve/veya kayıt altına alınabileceğini kabul eder ve onaylarsınız.

6. EHİL.COM HİZMETLERİNİN KULLANIMI

Ehil.com hizmetlerini reklam amaçlı kullanmayacağınızı sadece kişisel amaçlı kullanacağınızı kabul eder ve onaylarsınız. Ehil.com web sitesinı veya ehillerinı, yeniden teklif almak, ehil.com hizmetleri ile rekabete sokmak, ehilleri taciz etmek veya burada belirtilen herhangi bir hizmet isteği dışında kullanamazsınız. Ehil.com'un web sitesinde yayınlamış ehil profilleri, tarama bilgileri ve değerlendirmeler/puanlama ve yorumlar ( sizin tarafınızdan konulan herhangi bir değerlendirme/puanlama ve yorumlar veya diğer içeriklerde dahil olmak üzere) gibi herhangi bir bilgi ve içeriğin sadece ve sadece ehil.com'un mülkiyetinde olduğunu ve sizin bunları kopyalama, yayınlama veya sizin hizmet talebinizle ilgisi dışında kullanmayacağınızı kabul etmiş olursunuz. Yukarıda belirtilen herhangi bir yükümün ihlal edilmesiyle doğacak zararlarının yükümlülüğünü ve sizin ihlalinizden kaynaklanarak üçüncü bir tarafın ehil.com'a karşı olabilecek iddialarını ve bu iddialardan doğacak olan ehil.com'un zararını tazmin edeceğinizi ve tamamen ehil.com'a karsı sorumlu olduğunuzu kabul edersiniz.

Ehil.com web sayfasına giriş ve hizmet erişiminin iptal hakkini saklı tutarız. Ehiller ile ilgili her turlu bilgiler gizli ve sadece kişisel kullanım içindir. Ehil.com hizmetlerini veya sistemlerini kişisel olmayan veya herhangi bir uygunsuz kullanım veya kullanmaya teşebbüs edilmesi veya ehil.com'un bundan şüphelenmesi veya saptaması, bununla sınırlı olmamakla birlikte, web sayfasını çökertme, sızma, dolandırma, reklam yapma, yayını bozma, istenmeyen e-posta yollamak gibi faaliyetlerde bulunulması durumda ehil.com derhal size haber vermeksizin erişiminizi sonlandırma ve size haber vermeksizin yasal yollara başvurmaya veya bununla sınırlı olmamakla birlikte meydana gelebilecek gelir kaybı, onarım, yasal ücretler, maliyet ve giderleri karşılamak için ihtiyadi tedbir kararı alması veya mahkeme yoluna giderek muamele işlemlerine başlama veya diğer adli yollara başvurma hakkına sahiptir.

İsim, telefon numarası, adres veya e-posta adresi dahil olmak üzere bilerek girilen yanlış bilgiler, ehil.com'a, ehillere ve müşterilerin gizlilik haklarına saldırıyla birlikte, zaman kaybı, verilen yanlış bilgiye karşılık vermek için harcanan gider ve caba ile birlikte ortaya çıkabilecek büyük gider ve zararlar ciddi tazminat yükümlülükleri doğurabilir ayrıca kasıtlı ve yanlış bilgilendirmelerinizden dolayı herhangi bir menfaati site yönetimi, ehiller veya üçüncü kişiler aleyhine olarak kendi lehinize elde etmeniz, dolandırıcılık sonucunu oluşturacaktır. Ayrıca, site içinde, hukuka aykırılık teşkil edecek tüm davranışlarınız yasal yollardan yapılacak başvurular ile takip edilecektir. Hizmet talebine başka birisinin ismi, e-posta adresi, mevcut adresi, telefon numarası veya sahte veya uydurulmuş isim, adres, e-posta veya telefon numarası gibi bilerek konulan yanlış bilgi yüzünden, bütün zararı ödemekten sorumlu olduğunuzu kabul eder ve ehil.com'a ve size hizmeti sunmayı kabul eden ehil'e karşı tamamen sorumlusunuzdur, bu nedenle ehillere ve site yönetimine vermiş olduğunuz zararlardan ayrı ayrı sorumlu olduğunuzu kabul edersiniz. Site üyeliği ve site kullanımına yarayan bilgilerin tarafınızca yanlış kullanılmaması sizin esas sorumluluğunuzdur. Bu yükümlülüğünüze aykırı hareket etmeniz halinde : (1) her girilen yanlış bilgi başına ehil.com'a, bu sorundan kaynaklı olarak etkilenmiş her bir ehil'e ve sizin girginiz hatalı, yanlış, uygunsuz bilgiden dolayı mağdur olmuş kişi veya kişilere ( örnek olarak gerçek e-posta veya telefon numarası sahip veya sahiplerine vs.) en az 10.000 TL ve bunun yanında ortaya çıkabilecek avukat masrafları ve bunlara ilişkin ortaya çıkabilecek dolaylı masrafların toplamı veya (2) kasıtlı, yanıltıcı, zararlı, sahte işlemlerden dolayı ortaya çıkabilecek gerçek zararlar, doğrudan veya takiben ceza gerektiren adli ve para cezalarının toplamı ile birlikte yasal para cezaları, maliyetleri ve bunlara ilişkin ortaya çıkacak dolaylı masrafların toplandığında hangi miktar daha yüksek ise o miktarı ödemek ile yükümlü olduğunuzu garanti edersiniz.

7. WEB SAYFASINDA BULUNAN MEVCUT BİLGİ VE DÖKÜMANLAR İÇİN ÖZEL DUYURU

Ehil.com sunucusundan sağlanan ve onaylanmış dokümanlarının (sıkça sorulan sorular, içindekiler, veri sayfaları, basın bültenleri, bilgisel araçlar) kullanım koşulları: (1) bütün kopyaların altında telif hakki uyarısının gözükmesi ve telif hakki ve izin uyarısının birlikte gözükmesi (2) web sayfasından kullanım için alınan dokumanlar ticari olmayan ve sadece kişisel kullanım içindir ve kopyalanamaz veya herhangi bir ağ'a bağlı bilgisayara aktarılamaz veya medyada yayınlanamaz (3) dokümanlarda herhangi bir değişiklik yapılamaz. Eğitim kurumları ( özellikle üniversiteler ve liseler) sınıflarda gösterilmek koşuluyla belgeleri kopyalayabilir ve çoğaltabilir. Sınıf dışında belgelerin kullanılması için ehil.com'dan izin alınması gerekmektedir. Başka herhangi bir amaç için kullanılması ağır hukuksal yükümlülükler doğurabilir. Yukarıda belirtilen belgeler, ehil.com web sayfasının tasarım veya düzenini veya herhangi bir ehil.com çalışanı, sahibi, lisans sahibini veya denetim yerini içermez.

Ehil.com web sayfasının bütün unsurları; ticari takdim, ticari marka, haksız rekabet ve diğer yasalar tarafından korunmaktadır ve tamamen yada kısmen de olsa kopyalanamaz veya taklit edilemez. Ehil.com'un web sayfasında bulunan hiçbir logo, grafik, ses veya görüntü ehil.com tarafından açıkça izin verilmediği surece kesinlikle kopyalanamaz veya çoğaltılamaz. EHİL.COM VE/VEYA ONUN İLGİLİ TEDARİKÇİLERİ HERHANGİ BİR AMAÇ SONUCUNDA YER ALAN İLGİLİ YAYINLANMIŞ GRAFİK VE BİLGİ İÇEREN BELGELERİN UYGUNLUGU İÇİN HİÇBİR GARANTİ VEYA BEYANDA BULUNMAMAKTADIR. BU TÜR BELGE VE GRAFİKLER HERHANGİ BİR GARANTİ VERİLMEDEN OLDUĞU GİBİ TEMİN EDİLMİŞTİR. EHİL.COM VE/VEYA ONUN İLGİLİ TEDARİKÇİLERİ KALİTE ŞARTLARI, BELİRLİ UYGUNLUK AMAÇLARI VE ÜNVAN DAHİL OLMAK ÜZERE BU BİLGİLER KARŞILIĞINDAKİ BÜTÜN GARANTİ VE KOŞULLARI REDDETMEKTEDİR. BELGELER VE İLGİLİ GRAFİKLER EHİL.COM WEB SAYFASINDA YAYIMLANAN BELGELER VE GRAFİKLER TEKNİK YANLIŞLIKLAR VEYA YAZIM HATALARI İÇEREBİLİR. BURADAKİ BİLGİLER DÜZENLİ OLARAK DEĞİŞTİRİLİR VE EKLENİR. EHİL.COM VE/VEYA EHİLLER HİZMETLERDE VE/VEYA BURDA TANITILMIŞ PROGRAMLARDA DEGİŞİM VEYA İYİLEŞİRME YAPABİLİR.

DİĞER WEB SAYFASI BAĞLANTILARI. Ehil.com web sayfasında bulunan bağlantı kanalları, sizin ehil.com web sayfasından çıkmanıza izin verecektir. Bağlantı sayfaları ehil.com'un kontrolü altında değildir ve ehil.com bağlantılı sitenin içeriğinden, işlevselliğinden veya bağlantı kurulan yerdeki diğer bağlantıdan veya bağlantılı sayfadaki herhangi bir ücretlendirmeden veya güncellemeden sorumlu değildir. Ehil.com bağlantılı sayfadan yapılan web yayınından veya herhangi bir formatta alınan iletişimden sorumlu değildir. Ehil.com bu bağlantıyı size sadece kolaylık olsun diye sağlamakta ve dahil olan herhangi bir bağlantının ehil.com tarafından onaylandığını anlamı içermez.

EHİLLERİN ÖN ELEME İŞLEMLERİ VE FERAGATNAME. Aksi belirtilmediği sürece, ehil'in profil sayfası tarama sekmesinde gösterilir. Yeni bir ehil'in sistemimize kayıt işleminin bir parçası olarak aşağıdaki üyelik başvuru kriterleri uygulanır:

Lisans Anlaşması
Ehil.com ehil'in kayıt işlemi yapıldığı sırada, ehil'in kayıtlı olduğu ilgili oda veya meslek kuruluşundan aldığı belge veya sertifika sahibi olduğunu veya ehil olduğunu ispatlayacak herhangi bir yasal belgesi olduğunu onaylar. Size tavsiyemiz yerel otoritelerden veya ticaret odasından, talep ettiğiniz ehil'in kayıtlı olup olmadığının kendiniz tarafınızdan onaylanmasıdır. Tavsiyemiz hizmet alacağınız ehil'e ustalık belgesinin bir kopyasını görmek istediğinizi söylemeniz ve bunu onaylamanızdır.

Sabıka Kaydı Araştırması
Ehil.com üçüncü kişilerin veri kaynaklarını kullanarak, ehil.com'a kayıt olacak olan ehil'in kayıt tarihinden itibaren son 3 yıl içinde yaptığı islerle ilgili olarak herhangi bir suç unsuru oluşturacak olayla karşılaşıp karşılaşmadığını gösterecek araştırmalar yapar.

Kimlik Sorgulama
Kayıt altına alınacak olan her bir ehil kendi vergi numarasını kayıt sırasında beyan ederler. Bu beyandan sonra kayıt altına alınacak olan ehlin temiz iş sicilinin olup olmadığını araştırırız.

NOT: ehil.com, ehil.com ağı içerisinde üyelik başvurusunda bulunan ehil'ler hakkında bilgi taramasını bir kereye mahsus olmak koşuluyla ehillerin üyeliğe başvurduğu tarihte yapar. Bu sebeple, ehil bilgilerinde bir değişme veya zaman aşımına uğrama ihtimali vardır. Bu nedenle, ehil.com ile çalışacak olan ehil'lerin bilgilerinin güncelliğini garanti etmez. Ehil.com'un kendisi ile çalışan ehil'lerin profillerinin güncellenmek gibi bir sorumluluğu yoktur. Görüştüğünüz ehil ile sözleşme ve/veya anlaşma yapmadan önce, ehil'e ait görmüş olduğunuz profil bilgilerinin güncelliğini doğrulamanızı tavsiye ederiz.

Kurumsal Hesaplar
Bazı ehiller büyük uluslararası firmaların çalışanı, franchise'i, satıcısı veya bağımsız kurum olabilirler. Bu durumda, kurumsal hesap varlığı ile eşleşebilirsiniz. Yukarıdaki bilgi tarama yapma işlemi kurumsal hesaplar için geçerli olmadığı için, ehil.com kurumsal hesaplarda bir bilgi taraması yapmaz ve yapmakla yükümlü değildir.

Ehil Profilleri
ehil.com sisteme kayıtlı olan ehil'lere kendi profillerini ve şirket faaliyetlerini ehil.com web sayfası üzerinden yaratma imkanı verir. Ehil.com yaratılan bu profil veya şirket faaliyetlerinde yer alan bilgi veya tasarımlar ehil tarafından sunulduğu için bu bilgi veya tasarımların doğruluğunu veya gözden geçirilme işlemini yapmaz. Bu sebepten dolayı ehil tarafından sayfaya konulan herhangi bir bilgiye garanti vermez ve bu bilgiler için herhangi bir sorumluluğu olmadığını varsayar.

Yukarıda belirtilen işlemlerin zaman değişimi sadece ehil.com'un ihtiyatındadır. Ehil.com makul ticari metotlar uygulayarak bu konuları kontrol ettiğine inanır ama ehillerin üyelikleri suresince veya daha sonra ortaya çıkabilecek üyelerin uygun ruhsata ve/veya belgeye sahip olup olmadıklarına garanti veya beyan etmez. Günümüzde koşullar günlük olarak değiştiği için, ehil.com müşterilerine bu konulara ilişkin kontrollerin özellikle gelecekteki tarihlerde kendileri tarafından yapmasını tavsiye eder. Ehil.com ehil ile ilgili bilgileri kontrol ederken devletten, il temsilciliklerinden veya diğer acente veya üçüncü şahıs kaynaklarından alınan bilgilerin doğruluğu, hatasız olduğunu veya güncel olduğunun garantisini vermez veya vekil olmaz. Birçok acente güncellemelerini periyodik dönemlerde veya zamanlarda yapar ve acenteler veya üçüncü şahıs kaynaklarından sağlanan bilgiler gerçek zamanlı olmadığı için güncel değildir.

FERAGATMANE: EHİL.COM ÖN ELEME, ELEME VE SONRAKİ SÜREÇLERDE ELDE ETTİĞİ BİLGİYE İLİŞKİN, KRİTER, PROSEDÜR VEYA SÜRECİN, TESLİM ALINAN BİLGİLERİN ORTALAMA KALİTE GARANTİSİ, BELİRLİ BİR AMAÇ İÇİN UYGUNLUĞU VEYA KALİTE YETERLİLİĞİ VEYA BU BİLGİ DENETLEMELERİNİN VEYA PROSEDÜRLERİN TAHKİKİNİN DOĞRULUĞU DAHİL OLMAK ÜZERE, BU BİLGİLERİN DOĞRU, GÜNCEL VEYA HATASIZ OLDUĞUNU KESİNLİKLE KABUL ETMEZ.

8. EHİL.COM'DAKİ DEGERLENDİRMELER ve DERECELENDİRMELER

Ehil.com, web sayfasında yapılacak olan herhangi bir yorum, puanlama veya değerlendirmeden yükümlü olmamak ile beraber, eğer yapılan yorumlar aşağıdaki unsurları içeriyor ise, ehil.com yorumları, puanlamaları veya değerlendirmeleri yayınlamama veya kaldırma hakkına sahiptir.

a. Saldırgan, zararlı ve/veya küfürlü dil kullanımı, bir sınırlama olmaksızın: küfür, saygısızlık, taciz, müstehcenlik, argo, kaba konuşma ve nefret söylemi (ırkçı/ayrımcı konumsalar vs.)
b. Yasadışı faaliyetleri yönlendirici söylemler
c. Firmanın hizmet ve ürünlerini kapsamayan veya bir değeri olmayan yorumlar
d. Web sayfasının standartlarını ihlal edecek dil kullanımı
e. Farklı bir ehil ile ilgili yorumlar
f. Talep edilen hizmet ile ilgili olmaya iş istekleri
g. Yalan veya yalan olabilecek beyanlar
h. Ehil.com'u küçük düşürecek veya firmanın itibarini zedeleyecek yorumlar

Bununla birlikte, yorum yapan kişiler ehil.com'a ehil ile iş talebi hakkında temas kurma izni vermek zorundadır. Eğer tüketici ve ehil arasında bir tartışma olursa, sorun çözülene kadar sunulan değerlendirme puanı sayfada yayınlanmaz.

Değerlendirmeler ve Derecelendirmeler ehil.com tarafından desteklenmez.

Ehil'in profilindeki yorumlar, değerlendirmeler veya puanlamalar tüketicilerin kendi düşünce ve kanaatlerini yansıtmaktadır ve ehil.com'un kendi beyanı veya kanaatini değildir. Ehil.com yapılan yorum, değerlendirme veya puanlama ile ilgili alakası veya kendi beyanı olduğunu reddeder.

Ehil.com'da yapılan yorumlar: ehil.com'un akrabalarının, ortak firmalarının, yan kuruluşlarının veya çalışanlarının, memurlarının, direktörlerinin veya hissedarlarının görüşlerini yansıtmaz.

Ehil.com, ehil.com web sayfasının herhangi bir şekilde kullanılmasından veya sayfaya konulacak herhangi bir yorumdan kaynaklanarak istenilecek herhangi bir zarara, kayba veya talebe karşılık herhangi bir sorumluluk veya mesuliyet kabul etmez.

9. TAZMİNAT

Sizin ehil.com hizmet kullanımından veya ehil.com web sayfasına ile yaptığınız bağlantınızdan veya ehil.com şart ve koşullarını ihlal etmenizden veya üçüncü kişileri haklarını ihlal etmeniz dolayı üçüncü kişiler tarafından tarafımıza yönlendirilecek tüm tazminat taleplerinin, zararın meydana gelmesine sebebiyet vermeniz halinde tarafınıza rücu edileceğini ve istenebilecek bütün iddia ve taleplerin, avukat masrafları da dahil olmak üzere ehil.com'a, onun yan kuruluşlarına, çalışanlarına, ortaklarına, acentelerine, memurlarına ve diğer ortaklarına tazminat olarak ödemekle yükümlü olduğunuzu kabul edersiniz.

10. GENEL HÜKÜMLER

Siz ehil.com hizmetlerinin size olduğu gibi yöntemi ile herhangi bir garanti vermeden sunulduğunu ve sizin ehil.com hizmetlerini veya ehil.com web sayfasını kullanmanızdan dolayı sizin veya üçüncü kişilerin açacağı herhangi bir dava, tazminat veya talepten sorumlu olduğunuzu ve ehil.com hizmetlerini veya ehil.com web sayfasını kullanmayı dilediğiniz zaman bırakma isteğinin tamamen sizin iradeniz dahilinde olgunu onaylar ve kabul edersiniz. BURADA AÇIKÇA BELİRTİLEN DURUMLAR DIŞINDA, ORTALAMA KALİTE GARANTİSİ, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUĞU DA DAHİL OLMAK ÜZERE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE İMA EDİLEBİLECEK GARANTİ TALEP VEYA TALEPLERİNİ EHIL.COM KESİNLİKLE REDDEDER VE BU ANLAŞMA VEYA HERHANGİ BİR SEBEB DIŞINDA MEYDANA GELEBİLECEK, DOLAYLI, DOLAYSIZ, ÖZEL, KAZARİ, SONUÇSAL (KAR KAYBI DAHİL), ÖRNEK TEŞKİL EDEN VEYA CEZA GEREKTİREN ZARARLARDAN ( EHİL.COM BU GİBİ CEZALARIN OLABİLME İHTİMALİNİ UYARDIĞI HALDE) EHİL.COM;UN HERHANGİ BİR SORUMLULUK SAHİBİ OLMUYACAĞI SİZİN TARAFINIZDAN KABUL EDİLİR.

Şartlar ve koşullar ehil.com'un varisleri, ruhsat sahipleri ve atananların yaranına yürürlüğe girecektir. Eğer bu şartlar ve koşulların hükmü herhangi sebepten dolayı yetkili herhangi bir mahkeme tarafından hukuksuz, geçersiz veya uygulanamaz görüldüğü taktirde, bu hükmü koruyarak, hükmün uygulanabilir hale getirilebilme çalışmaları yapılır. Alternatif olarak, eğer uygulanabilir hale getirilme olma ihtimali yok ise, bu hüküm dışında kalan şartların yasallığı ve uygulanabilirliği geçerliliğini koruyacaktır.

11. Premium Üyelik

Ehil.com Premium üyeliğini satın almış tüketicilere, kısıtlı hizmet garanti şartları koşullarına ek olarak aşağıdaki ekstra şart ve koşullar uygulanır.

Premium üyelik sahibi tüketicinin üyelik dönemi bir yıldır ve bu dönem tüketicinin premium üyeliği satın aldığı günden itibaren başlar.

Premium üyelik dönemi süresince kısıtlı hizmet garantisi sunulan bütün hizmet taleplerini karşılayacak şekilde arttırılır.

Premium üyeliğe sahip tüketiciler ehil.com'un sunduğu hizmetlerle ilgili soru, yardım veya destek alabilecekleri özel telefon hattını kullanma iznine sahip olacaklardır. Bu hattın yasal tavsiye vermek gibi bir niyeti yoktur ve olmayacaktır. İlave olarak, ehil.com premium üyelik sahibi tüketicilerine bu özel hat üzerinden tüketicilerin sorularını doğru bilgiler dahilinde cevaplamaya gayret gösterecektir. Ehil.com tüketicilerinin sorunlarını yanıtlarken üçüncü kişilerin kaynaklarını kullanabilir ve tüketicilere verilen bu cevapların doğruluğu, geçerliliği veya güncelliğini kesinlikle garanti etmeyebilir ve etmeyecektir. Buna ilaven, özel hat hakkına sahip premium üyelik sahibi kullanıcılarının bu hat yardımı ile sorularına yardımcı olabilecek ehiller ile görüştürülmesi sağlanabilir. Bu ehiller tarafından sağlanan herhangi bir tavsiyenin doğruluğu veya geçerliliği ehil.com tarafından garanti edilmez. Buna ek olarak, özel hatla yapılan görüşme sırasında size bilgi sağlanabilmesi için üçüncü kişilere ait web sayfa bağlantısı verilebilir. Bu web sayfaları ehil.com'a bağlı firmalar değildir ve ehil.com bu web sayfalarının içeriğine ve/veya orada bulunan bilgilerin doğrulunu garanti ve beyan etmez.

12. EHİL.COM FIRSATLARI

Ehil.com fırsat programına katılan tüketiciler, aşağıdaki belirtilen şartları da kabul etmiş sayılır.

Ehil.com tarafından size sunulan fırsatlar, ehil.com tarafından belirlendiği gibi (fırsat oranı), belirli ehillerin hizmetlerine karşılık potansiyel indirim ve belirli bir fiyat sağlamak amacıyla size fırsatlar sunmak için bizim (ehil.com fırsatları) tarafımızdan tasarlanmıştır. Ehil.com fırsatı, ehil ile ehil.com üzerinden yaptığınız is rezervasyonu durumunda, bu hizmetler üzerinden belirlenmiş fırsat oranını alma hakkına sahip olursunuz. Ehil.com tarafından belirlenmiş saatlerde (fırsat saatleri) sunulan bazı tekliflere yapılan rezervasyon size daha düşük fırsat oranı (tutar indirimi) üzerinden ödeme yapma imkanı sağlayabilir, ehil tarafından sunulan tutar indirim fırsatlarının ( tutar indirim fırsatı) yararlanılma sureci (i) ehil.com tarafından belirlenen periyodik zaman içinde veya (ii) fırsat saatleri içerisinde sınırlı sayıdaki işin rezerve (fırsat zamanının dolması) edilip seçilmesi (tutar indirim aralığı). Açıklama amacıyla, eğer ehil.com fırsat aralığını 48 saat olarak belirler, fakat fırsat zamanı 10 saat içerisinde dolar ise, tutar indirim aralığı da 10 saatte dolmuş olur.

A. Bir ehil.com is fırsatına rezervasyonunuz üzerine, kupon kodu ile birlikte Ehil.com fırsat kuponu alacaksınız. Tutar indirim aralığı açık olduğu sürece tutar indiriminden faydalanabilir hatta fırsat tutar aralığı olanağından komşularınızın da yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Ehil.com eğer sınırlı sayıdaki fırsatların hepsinin kullanılmaması halinde fırsat indirim aralığını genişletebilir ancak ehil.com bunun yapılacağının garantisini vermez.

B. Ödeme şu şekillerde gerçekleşir: Ehil.com istediğiniz hizmetin rezervasyonunu yaptığınız anda ödeme işlemini alır. Tutar indirim fırsatlarının ödeme işlemi, tutar indirim aralığının kapandığı an itibariyle yapılır. Ehil.com'un sizin ödeme işleminizi tamamlayamadı taktirde, talep ettiğiniz hizmet ve/veya ürünü iptal etme hakkına sahiptir.

C. Ehil.com fırsatları için yaptığınız ödeme sadece satın aldığınız hizmetin ehil tarafından belirtilen süre, işçilik ve materyallerini kapsar. Eğer sağlanması istenilen hizmet ehil tarafında belirtilen süreden daha uzun sürer, daha fazla maliyetli olur, daha fazla materyal kullanılmasını ön görürse, bu hizmet için kullanılacak ilave masraflar, ehil tarafından size satın aldığınız hizmetten ayrı olarak faturalandırılacaktır.

D. Size gönderilen kuponların geçerlilik süresi satın alınan tarihten itibaren 12 ay veya eğer 12 aydan fazla ise kanun tarafından belirtilen tarihe kadar geçerlidir.

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.