Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Boya Badana Ustası Makaleleri > Televizyon Çeşitleri

En iyi Boya Badana Ustası firmaları
Ücretsiz 5 Boya Badana Ustası firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme Tarihi


Kullanım oranı en yüksek seviyede olan teknolojik cihazlardan olan televizyonlar yaklaşık 100 yıllık bir süreç içerisinde çok hızlı bir gelişme göstermiştir. Yaklaşık 40 yıl önce renkli yayının dahi yeni ve lüks bir durum sayıldığı günlerden HD kalitesinde veya 3 boyutlu görüntüye sahip televizyonlara geçiş yaşanmıştır. Günümüzde yaklaşık 10 yıl önce yeni bir teknoloji olarak gördüğümüz lcd veya plazma televizyonlar bugün normal ürünler haline gelmişlerdir. Uzun süre kullanılan ve hak arasında tüplü televizyonlar olarak bilinen klasik televizyon modelleri ise artık modası geçmiş bir ürün olarak görülmektedir. Günümüzde en yeni teknoloji olarak 3D özelliğine sahip olan televizyonlar olmakla beraber genel kullanımda daha çok olmaları itibariyle önemli 2 çeşidi verebiliriz :

LCD televizyon:

LCD sıvı kristallerden oluşmuş ekranı olan bir görüntü teknolojisidir. Fiziksel boyutları daha küçük aynı zamanda hafiftir. LCD'lerin görüntüsü net ve parlak olup titreşim ve radyasyon yapmaz. Ancak, LCD ekranlar sıvı kristallerden oluştuğu için, hareketli görüntülerde fluluk yaratabilir. Ekranda hareketlenme çoğaldığında netlik azalırken görüntü sabit hale geldiğinde netlik yeniden artar.

Görüş açılarının düşük olması nedeniyle, LCD ekranlara yandan baktığınızda görüntüyü net bir şekilde göremezsiniz.

Plazma Televizyon:

Plazma, maddenin katı, sıvı ve gaz şeklinde bildiğimiz üç halinden farklıdır. Birbirine eşit sayıda elektron ve pozitif iyonlardan oluşan ancak nötr olan, yüksek iyonize olmuş gaz karışımının farklı bir hale dönüştüğünde bunlara verilen genel isimdir.

Plazma ekranları da LCD’ler gibi hafif olmakla beraber az yer tutarlar. Son gelişen teknoloji olan HD uyumu ile mükemmel görüntü kalitesine ulaşılabilir. Ancak, görüntü kalitesi LCD’lere oranla daha düşüktür. Güç tüketimi fazla olup fiyatları pahalıdır.

Tüketicilerimizin hayatını kolaylaştıran, onlara fayda sağlayan, yani kullanımı kolay ve pratik ürünler ile sizleri buluşturan ehil.com, müşteri memnuniyetini sürekli kılmak amacıyla, müşteri hizmetleri alanında mükemmel bir işleyişle, tüketicilerimiz için etkin satış sonrası hizmetleriyle de sizlerle olacaktır.

Tv teknik servis hizmeti almak istiyorsanız formu doldurun ve işinde ehil tv servis firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.
 Etiketler: hd plazma tv, lcd tv, Led TV, plazma tv, Televizyon, televizyon arızaları, televizyon bakımı, televizyon çeşitleri, televizyon nasıl çalışır, televizyon onarımı, televizyon servisi, televizyon sistemi, televizyon sistemleri, televizyon tekniği, tv arızaları, tv bakımı, tv onarımı, tv teknik servisi, tv yayını


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.