Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Şofben Ve Termosifon Makaleleri > Şofben Zehirlenmesi Önlemleri

En iyi Şofben Ve Termosifon firmaları
Ücretsiz 5 Şofben Ve Termosifon firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme Tarihi


Sağlıksız kullanımlarda ortaya çıkan ve kişilerin ölümüne yol açabilen ya da kalıcı hasarlara sebebiyet veren şofben zehirlenmesi, bugün eskisi kadar olmasa da halen karşımıza çıkabilmektedir. Buna göre bu sıkıntıları engellemek ve risk altında kalmamak için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Şofbeni banyoda değil de hava alışverişi yapabileceği bir yerde bulundurursak zaten zehirlenmeyiz. Zaten şofben zehirlenmesi çiğ gazdan olmaz yani LPG ve doğalgaz zehirlemez sadece ortamdaki oksijeni azaltır ve bu da boğulmaya neden olur. Asıl zehirleyen gaz, yandıktan sonra ortaya çıkan karbonmonoksit gazıdır. Şofbeni banyoda bulundurmak zorunda kalıyorsanız o zaman dikkat edilmesi gereken yer bacasıdır. Şofben borularının ek yerleri sızdırmaya karşı alüminyum folyo ile kaplanmalıdır. Yine aynı şekilde duvarla boru arasında yalıtım sağlanmalıdır. Yılda bir kez bakımı yaptırılmalı ki verimsizlik karbonmonoksit oranını attırır. Banyo dizaynı önemlidir, örneğin banyo kapısının mutlaka dışarı açılır olması gerekmektedir. Genellikle banyoda zehirlenme fark edildiğinde sinirler zayıflar ve kapıyı açmak zorlaşır, kişiler orada bayılabilirler. Bu durum dışarıdan yardımı da engeller. Banyo kapılarında havalandırma mazgallarının olması ve hiçbir durumda kapatılamaması gerekir.

Şofbenlerde gaz kaçağı sobalara göre daha tehlikelidir çünkü sobalardaki gaz kaçağında kömürün kokusunu duyarız ama şofbende başlı başına bir koku olmadığı için kokuyu hiç duymayabiliriz. Bundan dolayı ise karbonmonoksit etrafa yayılır ama biz bunu çok geç fark ederiz. Banyoda su buharı ile birlikte bu gazı fark etmemiz çok daha zor olacaktır. Belirtileri halsizlik, kusma ve baş dönmesidir. Şofben zehirlenmesi durumunu önlemek için bu önerileri dikkate almalıyız.

Şofben ve Termosifonla ilgili hizmet almak istiyorsanız formu doldurun ve işinde ehil şofben ve termosifon firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.
 Etiketler: Banyo, Dekorasyon, Rehber bakteri oluşumu, deposuz su ısıtıcılar, elektrik israfı, enerji tasarrufu, gaz kaçağı, sıcak su üretimi, şofben, şofben borusu, şofben çeşitleri, şofben güvenliği, şofben montajı, şofben nasıl çalışır, şofben nedir, şofben özellikleri, şofben tehlikeleri, şofben termosifon farkları, şofben zehirlenmeleri, şofbene nasıl karar verilir, su buharı, su sızıntısı, termosifon


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları
Salim Ç.|Kasım 2014


Merhaba. Ankara Etimesgut'da evimiz de merkezi ısıtma sistemi bulunuyor. Şofben alımı ve proje çizimi talep ediyordum. En kısa süre içerisinde hizmet almak istiyordum. Keşif için uygun olduğumu belirttim. Ehil.com bana Aras Yapıyı yönlendirdi. Ehil.comla çalışmaktan memnunum. Teşekkür ederim ilginiz için
Korhan Ş.|Kasım 2014


Selamlar İstanbul Kadıköy de dairem de şofben yok gelen firmayla şofben üzerine de tavsiye almak istiyordum. Doğ. San. Tesisat ve Doğalgaz firması ile ehil.com üzerinden görüşmemiz oldu. Ehil.com çok başarılı bir site bana büyük kolaylıklar sağladı. Sitenize teşekkür ederim
Mehmet G.|Ekim 2014


İstanbul Bayrampaşa da İş yerimin lavabosuna elektrikli şofben yaptırmak istiyordum.Montajıda yapılacaktı.En kısa zaman da hizmet almak istiyordum. Ehil.com aracılığıyla Abay Servis ile görüşmem oldu. Bana gösterilen ilgi ve alakadan memnun kaldım. Teşekkür ederim.

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.