Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Ahşap Pencere Tamiri Makaleleri > Pencere Camı Tamirinde Önemli Noktalar

En iyi Ahşap Pencere Tamiri firmaları
Ücretsiz 5 Ahşap Pencere Tamiri firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme Tarihi


Evlerimizde bulunan pencereler yaşadığımız binanın dış bütünlüğünü korumada biraz daha özen gereksinimi duyan bölümlerdir. Şöyle ki evlerimizde bütünlüğü sağlayan diğer dış yapılar olan kapı ve duvarlar sağlamlık konusunda daha güçlü olduklarından pencereler biraz daha zayıf noktalar gibi gözükebilirler. Aynı zamanda evlerin dışarıya açılan gözleri olan bu yapılar kullanılan malzeme itibariyle cam temeli üzerine kurulmaktadır. Görüntüyü geçirebilen saydan özellikler ile cam malzemeler ne kadar farklı sistemler gelişirse de pencere konusunda temel araç olmayı sürdürmektedir. Bu yüzden günümüzde çok sağlam pencere sistemleri üretilse dahi esnekliği az bir malzeme olan camların kırılma veya zarar görme ihtimalleri hiçbir zaman sıfıra indirilemez. Cam kırıklarının insan bünyesine vereceği zararları da düşünürsek böyle bir olayın yaşanmasını hiçbir zaman istemeyiz. Ancak çeşitli darbeler sonucu olabilecek cam hasarlarında evin bütünlüğünün korunabilmesi, ısı dengesinin ve daha önemlisi güvenliğin sağlanabilmesi için bir an evvel bu hasarın giderilmesi konusunda harekete geçmemiz gerekir.

Cam tamiri işi herkesin kolayca yapabileceği bir iş olmamakla beraber en ufak bir hatada ölümcül kazalara dahi yol açılabilir. Bu yüzden bu konuda çevremizde rahatça bulabileceğimiz cam tamiri hizmeti veren kişilere veya firmalara müracaat etmemiz gereklidir. Bu doğrultuda yapmamız gereken bazı hareketlere bakacak olursak :

-Cam üzerinde oluşan hasar tamamen kırılma veya dağılma olarak değil de bir delik oluşması şeklinde ise bu hasarın giderilmesi için bu açıkları aynı ölçüde kesilecek cam malzeme ile kapatmak da mümkündür. Günümüzde bazı cam malzemelerin bütünün çok pahalı olduğu bilinmekle beraber yeniden yaptırılacak bir malzeme daha masraflı hale gelebilir. Bu deliklere eğer uygunsa bir menfez de konulabilir. Eğer delik çok da büyük değilse özel malzemeler yardımıyla aynı kalıpta çıkarılan cam parçası deliğe monte edilir ve yakılarak veya özel maddeler sürülerek yapıştırılır.

-Eğer kırık çok derin ve onarılamaz bir boyutta ise yeni bir cam takılması gerekir. Burada önemli olan parçaların sağlıklı bir şekilde çıkartılması ve çerçeveye zarar vermemesidir. Sağlam olmayan bir cam kalıbı tam taşınma esnasında dağılırsa ev için de temizlemesi zor bir durum oluşabilir.

Pencere Tamiri yaptırmak istiyorsunuz ama bu işi emanet edecek ehil bir firma arayıp bulmak size zor geliyorsa, Ehil.com'a girerek Pencere Tamiri hizmeti talep formunu doldurun ve Ehil.com'un benzersiz eşleştirme sistemi sayesinde sadece sizin bulunduğunuz bölgede hizmet veren, işinde ehil firmalar sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Size düşen hem pratik hem de ekonomik olan bu teklifler arasından size en uygun olanını seçmek olsun. Ehil.com' ile aradığın ehil seni bulsun.

Pencere camı tamiri ile ilgili hizmet almak istiyorsanız buradaki formu doldurun ve işinde ehil pencere cam tamiri firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.Etiketler: Dekorasyon, Kapı Pencere Balkon, Rehber Cam, cam deliği, cam kırıkları, cam tamir masrafı, çerçeve, pencere, pencere bakım, pencere camı, pencere camı tamiri, pencere çeşitleri, pencere tamir, pencere tamircisi, pencere tamiri, pencere tamiri nasıl yapılır, pencere temizliği


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları
Mert G.|Ocak 2017


Ahşap pencere tamiri fiyatlarına bakarken ehil.com karşıma çıktı. Ahşap pencere tamiri firmalarının bana ulaşabilmesi için talep oluşturmam gerektiğini öğrendim ve bir talep oluşturdum. Talebimde açıklama olara"Eski ahşap pencerelerimiz var, boyaları dökülmüş, kimisi tam kapanmıyor, bazılarının pencere kolları bozuk, çoğu pencerenin arasından hava geçiyor. 6 tane 140m x 200m pencere var. Var olan eski boyayı söküp, zımparalayıp beyaz yağlı boya ile boyanmasını istiyoruz. Bahsettiğim tamirlerin de yapılmasını istiyoruz. Bahsettiğim işlem 1 kat için geçerli fakat fiyat uygunluğuna göre 3 katı da boyatmak istiyoruz." yazdım. İki saat içerisinde üç tane ahşap pencere tamiri firması beni aradı. Gelip ücretsiz keşif yaptılar ve fiyatlarını söylediler. Uygun fiyatlı olan ve ödeme konusunda bana taksit yapan ahşap pencere tamiri firması ile anlaşarak pencerelerimin tamirini yaptırdım.
Billur Kirgul W.|Kasım 2014


İstanbul/Eyüp'deki evimdeki 6 adet ahşap pencerem içeriye soğuk hava ve su geçiriyor.En kısa zaman da tamir edilmesini istiyordum. Tamir'in uzun iş olcağını sanmıyordum. Asıl mesele güvenilir bir firma bulmakta. Ehil.com vasıtasıyla firmaya da kısa sürede erişebildim. Omsan Dekorasyon firmasıyla oturup detayları görüşme fırsatını yakaladık. Aklımızdaki soru işaretlerini tamamen giderdiler.

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.