Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Panjur Sistemleri Makaleleri > Panjur Sistemi Seçiminde Püf Noktalar

En iyi Panjur Sistemleri firmaları
Ücretsiz 5 Panjur Sistemleri firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme Tarihi


 

Dar ve yatay tahtalardan yapılan ve plastik, metal gibi hammaddelerden yapılan panjurlar, açılır kapanır sisteme sahiptir ve pencerelere takılır. En önemli görevi olarak rüzgarı güneşi ve fazla ışığı önler.

Panjur sistemleri teknolojinin de gelişmesiyle birlikte Türkiye’de konut işyerleri ve diğer yapılarda çok sık kullanılmaya başlanmıştır. Her geçen gün yeni modelleri çıkan panjurların, ek fonksiyonları olduğu kadar görünümleri de çok hoş olmaya başlamıştır.

Türkiye’de D kutu sistemi denilen panjur sistemi ilk defa Nees firması tarafından kullanılmaya başlanmıştır ve Avrupa’da da çok fazla tercih edilmiştir. Estetik ve kullanış olarak son derece kaliteli olduğu kadar şık ve göze batmayan bir görünüme sahiptir.

Panjur denildiğinde akla ilk gelen tabiî ki de panjur lamelleridir. Panjur lamellerinin;  poliüretan dolgulu panjur lamelleri, aluminyum ekstruzyon panjur lamelleri, pvc panjur lamelleri gibi çeşitleri mevcuttur.

Panjur hareket sistemleri monoblok ve motorlu panjurlardır. Ayrıca panjurlarda redüktör sistemi de kullanılmaktadır. Ara bir kol sayesinde aşağı yukarı yönlendirilebilen tambur başına bağlanan dişli takıma redüktör adı verilir. Panjur çeşitleri düz panjur, yuvarlak kanala bağlanabilir düz panjur, yuvarlak panjur, cam tipi yuvarlak panjur, kapı transfer menfezleri ve kapak panjurlardır.

Panjur estetiklik, hava geçişini engellemek için olduğu kadar güvenlik için de kullanılır. Otomatik panjur sistemleri; hırsızlığa karşı ekstra güvenlik sağlar, yakıt maliyetinde tasarruf sağlar, kışın soğuktan yazın aşırı sıcaktan korur, güneş ışınlarının direk gelmesini önler, dışarıdan içerinin görünmemesini sağlar.

Güneşlik, sineklik gibi yardımcı sistemlerle veya kurulacak yeni bir motorlu sistemle uzaktan kumandalı veya ışık anahtarı gibi açma kapaması olan yeni tarz panjurlara ulaşabilmek artık mümkündür. Ayrıca panjur kurulurken kendi kutusunun içine ekstra yalıtım malzemesi konularak aynı anda yalıtıma da katkı sağlanmış olur. Özellikle dış cephede kullanılan sert malzemeli panjurlar dışarıdan üste doğru kaldırımadıkları için evin güvenliğine de fayda sağlar. Ayrıca panjur kurulurken yüksek yerlere çıkıldığında  veya panjurun daha geniş yapılması gereken yerlerde lamellere destek amaçlı konulacak  ekstra saclar kurulan sistemin daha sağlam ve güvenli olmasını sağlar.

Panjur hizmeti almak istiyorsanız buradaki formu doldurun ve işinde ehil panjur firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.
 Etiketler: Dekorasyon, Kapı Pencere Balkon, Rehber d kutu panjur, kepenk panjur, otomatık kepenk, otomatik panjur, panjur, panjur bakımı, panjur çeşitleri, panjur firmaları, panjur kepenk, panjur modelleri, panjur monte, panjur sistemleri, panjur sistemleri fiyatları, panjur tamiri, panjur uygulamaları, panjur yapımı, panjurlar


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları
Süleyman K.|Şubat 2017


İzmir Buca'daki evimize panjur sistemleri yaptırdık. Panjur sistemlerinin uzaktan kumandalı modellerden olmasından yana olduğum için uzaktan kumandalı panjur sistemlerini tercih ettim. Aynı zamanda yaptırdığım panjur sistemleri kapanınca otomatik olarak kilitlenen cinsten. Hem merkezi kontrol hemde ahşap. Pencerelerimizin büyüklüğü kapı kadar olmakta. 3 tanesi kapı büyüklüğünde ve 1 pencere büyüklüğünde panjur sistemleri yaptırdım. Tüm bu işlemleri öneri ile girip form doldurduğum ehil.com sayesinde yaptırdım. Panjur sistemleri fiyatları uygun. Ayrıca panjur sistemleri firmaları işinde uzmanlaşmış. Kaliteli ürünleri uygun fiyata veriyorlar.
İsmail K.|Ocak 2017


Antalya Konyaaltındaki kendime ait dairemde panjur sistemleri ile ilgili hizmet almak istiyordum. Normal apartman daireme Alüminyum panjur yaptırmak istiyordum. Panjur sistemleri fiyatlarını araştırırken karşılaştığım ehil.com da panjur sistemleri firmalarının çok uygun panjur fiyatları olduğunu gördüm. Hemen talep oluşturdum ve bekledim. Bir sonraki gün iki farklı panjur sistemleri firmasından telefon geldi ve panjur sistemleri fiyatlarını söylediler. En uygun fiyatı veren firma ile anlaştım. 6 adet pencereme gizli Panjur sistemleri yapıldı. Panjur sistemleri ölçüleri;1.40x1.48 Cm iki gözlü,1.40x0.74,1.40x0.88.5 ikisi tek gözlü,1.40x1.48 iki gözlü,1.40x1.70 iki gözlü,1.40x1.48 iki gözlü olacak.1.40 cm olan yükseklik ölçüleridir. Yaptırdığım panjur sistemleri ayrıca otomatik kumanda sistemli ve kapanınca kendiliğinden kilitleniyor.
Tolga K.|Aralık 2016


4 adet pencereye elektrikli panjur taktırmak istiyordum. Pencerelerde panjur kutusu ve elektrik butonları mevcuttu. Uzaktan kumanda istemiyordum. ehil.com a panjur sistemleri için talep oluşturdum. Bir gün sonra panjur sistemleri firmalarından 4 tanesi beni aradı ve ölçüleri sordu. Bende aldığım ölçüleri 115 x 149 cm (2 adet), 130 x 207 cm, 143 x 149 cm ölçülerinde toplamda 4 adet pencereye yaptıracağımı söyledim. Firmalar tarafından panjur sistemleri fiyatları söylendi. En uygun fiyatı veren panjur firması ile anlaşıp yaptırdım. Teşekkür Ederim.
Gökhan Ş.|Kasım 2016


evim musatkıl bı ev aşağıda ölçülerini vermiş olduğum pencere ve kapılar için otomatik ve manuel panjur sistemleri yaptırmak istiyordum 5 adet kapı ölçüleri = Genişlik = 90 cm ,Yükseklik = 210 cm 5 adet pencere ölçüleri = Genişlik = 208 cm ,Yükseklik = 210 cm panjur sistemleri fiyatlarını araştırırken akrabalarımdan biri bana ehil.com u söyledi. bende merakla girip bir talep oluşturdum. panjur sistemleri firmaları beni aradı. evime geldiler ölçüleri tekrar alıp hesaplamalar yaptılar. istediğim panjur sistemleri fiyatının 1275 tl olacağını söylediler. anlaşma sağladık ve kısa sürede tamamladılar.
Gokturkugur@Gmail.Com|Ekim 2016


maltepede oturuyordum kartaldaki evime taşınacağım için 180*2,5 mt boyunda panjur yaptırmak istiyordum. Panjur sistemleri fiyatlarını araştırırken ehil.com da panjur sistemleri firmalarının uygun fiyatla çalıştığını öğrenip bir talep oluşturdum. İstediğim panjur sistemlerinin amerikan mutfak olan evimin mutfak ve salon kısmını istediğim zaman ayırmak için kullanacağım şekilde yapılmasını istiyordum. alüminyum düşünüyorum fakat önerilere göre ahşapta yaptırabileceğimi yazdım. panjur sistemlerinde 1 adet pencere istiyordum. beni arayan panjur sistemleri firması gelip keşif yaptı ve anlaşıp yaptırdım. kullanışlı bir panjur sistemi yaptılar. teşekkür ederim.
Ozge Z.|Eylül 2016


İstanbul Esenler deki adresimizden panjur sistemleri ile ilgili hizmet almak istiyorduk. www.ehil.com a tavsiye üzerine girip bir talep oluşturdum. Ön tarafta 1 pencere 180 cm ölçülerinde olacak belki balkon kapısı içinde işlem olabilir.3 katlı aile apartmanımızda işlem olacak.Uygunluk sağlandığında 3 kat içinde yaptırmayı düşündüğümüzü not olarak ekledim. Keşif için müsait olduğum zaman gelen panjur sistemleri firması ile anlaştık. hemen ölçüleri aldılar ve ertesi gün işe başlayıp kısa sürede bitirdiler. www.ehil.com a girdiğim için mutluyum :)
Nevzat A.|Eylül 2016


daha önceden ölçülerini aldığım 240 x 230 ölçülerindeki 3 parçadan oluşan yatak odamın camına ses yalıtımlı panjur yapmak istiyordum. panjurun ses yalıtımlı olması birinci kriterimdi. www.ehil.com a talep oluşturdum. ses yalıtımı firmalarından ve panjur sistemleri firmalarından teklifler aldım. anlaştığım firma tam ölçülerinde ses yalıtımlı panjurumu yapıp montajını özenle tamamladı. teşekkür ederim www.ehil.com
Abdullah Halit P.|Eylül 2016


3 adet oda penceresi ayrıca 2 adet salon penceresi yaptırmak istiyorum. istanbulda panjur sistemleri yapan firmaları ararken ehil.com ile karşılaşıp talep oluşturdum. ihtiyacım kısa sürede giderildi. teşekkür ederim ehil.com
Esen P.|Ağustos 2015


Butik otelimiz için elle açılır panjur yaptırmak istiyorduk. Panjur fiyatlarını incelerken ehil.com sitesiyle karşılaştım ve bir talep gönderdim. Bir süre sonra benimle iletişime geçtiler. YILMAZ PEN ve Balkan Otomatik Kepenk Ve Alüminyum Profil Sist.Ltd.Şti ile görüşme sağladım ve fiyat teklifi aldım. Sistem hem ücretsiz hem kullanışlı.
Cem Ö.|Temmuz 2015


Balkonuma 2.30*1.30 ebatlarında panjur sistemi yaptırmak istiyordum. Bunun için internette panjur fiyatlarını inceliyordum. Ehil.com ile karşılaştım ve müşterilere ücretsiz firma yönlendirmesi sağladıklarını öğrenince bir talep gönderdim. Kısa bir süre sonra benimle iletişime geçtiler. YILMAZ PEN, Seren CAM ve Okut Pvc ile görüştüm ve fiyat teklifi aldım. Kullanımı çok rahat bir sistem.

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.