Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Mimari Tasarım Makaleleri > Mimari Dizayn Ve Dekorasyona Katkısı

En iyi Mimari Tasarım firmaları
Ücretsiz 5 Mimari Tasarım firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme Tarihi


 

Dizayn kelime anlamı olarak, günlük hayattaki eşyalardan tutun da aklınıza gelebilecek her şeyin günlük hayata ve değerlere uygun olarak biçimlendirilmesi anlamına gelir. Bir araştırma esnasında izlenebilecek tüm yöntemler tüm düşünceler bir maddeyi dizayn etme aşamasında oluşturulacak varlığa uygulanır. Kısacası, oluşturulacak nesneyi ilk olarak taslağını çıkararak zihinde tasarlamadır. Dizayn bir gelişim değişim sürecidir.

Hayatımızda bir çok dizayn alanıyla karşılaşabiliriz, başta grafik tasarım, mimari, endüstriyel tasarım, olmak üzere aklımıza gelebilecek bir çok alanı vardır. Dizayn bir gelişim sürecidir demiştik ve bu süreç o designerın yaratıcılığına göre bir çok şekil alabilir. Zamanla değişebilir yada ilk haliyle olduğu gibi de kalabilir. Yaratıcılık dizayn konusundaki en önemli hususlardan biridir. Çünkü tasarımcı bunları tasarlarken günlük hayattan ve deneyimlerinden yararlanır ve onu sonuca götürecek şeyleri beklide şansına bağlı olarak yakalayabilir.

Tasarımcı gördüğü bir nesneyi başta kendine göre estetik değerler taşıyan, daha sonra sosyal yaşama uygun, fonksiyonel ve topluma hitap edebilecek bir biçimde tasarlamalıdır. Çoğu zaman dizayn edilen şey, gelen taleple yönlendirilir ve  kullanacak kişinin psikolojik ve sosyolojik olarak isteklerine göre belirlenir ve buda designerın kendi düşüncelerini sınırlar. İşte burada designerın yaratıcılığı ön plana çıkmalı ve bu zor durumu kendi hayal gücüyle birleştirerek oluşturmalıdır. Belki beş saat daha fazla çalışarak, belki beş saat daha fazla gezerek buna ulaşabilir çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi dizayn hem hayal gücüyle hem yetenekle hem de gözlemlerle belirlenebilecek bir olgudur.

Örneğin Eiffel Kulesinden yola çıkarsak, tasarımcısı kuleyi Fransız devriminin 100. yıldönümü kutlamaları amaçlı gelen bir teklifle dizayn etmiştir. Halk, şimdilerde Fransa'nın sembolü olan ve 300 metre yüksekliğindeki bu harikaya demir yığını olarak değer biçmişti. Fakat daha sonra diğer milletlerinde maddi ve manevi desteğiyle ve halkının bazı engellerini aşmasından sonra şu an dünyadaki en önemli ziyaret merkezlerinden biri haline geldi. Buradan anlıyoruz ki designer hiçbir zaman yaptığı dizayndan utanç duymamalı ve toplumla, günlük hayattan beslenmelidir.

Dizayn bir yaratıcılık gücü, hayal ürünü ve topluma uygun nesneler çıkarabilme becerisidir.

Mimari dizayn hizmeti almak istiyorsanız formu doldurun ve işinde ehil mimarlık firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.
 Etiketler: iç mimari tasarım, mimar, mimari, mimari çizim, mimari dekorasyon, mimari dizayn, mimari evler, mimari proje, mimari sanatı, mimari tasarım, mimari yapı, mimarlık, mimarlık işleri, mimarlık projeler


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları
Sakin Y.|Ocak 2017


moda tasarım firmasının ön bahçe girişinde değişiklikler yapmak istiyordum. güvenlik kulübesinin değişmesini turnikelerin değişmesini ve garaj kapısının değişmesini tır girecek büyüklükte olmasını istiyordum. moda tasarım firması olduğumuz için tüm bunların değişirken gösterişli olmasını istiyordum. bu nedenle mimari tasarım firmalarını araştırdım. öneriler ile ehil.com a gelerek talep oluşturdum. talebime yanıt veren mimari tasarım firması ile mimari tasarım fiyatlarında anlaşınca değişim işlemlerine başladılar. 12 günde tüm değişimler tamamlandı. tamda bir moda tasarım firmasına yakışacak şekilde mimari tasarım yapıldı. kendilerine ve bizi onlarla karşılaştıran ehil e teşekkür ederim.
Halis H.|Eylül 2016


İzmir Bornova daki kendime ait işyerim için mimari tasarım hizmeti almak istiyordum. ehil.com da form doldurdum. yaklaşık olarak 100-150 m2 büyüklüğüne sahip olan işyerimize mimari tasarım yaptırmak için ehil.com da firmalardan fikir almak istiyorduk. Dijital mecranın ağırlıklı olarak kullanacağı bir konsept istiyordu. 30 m2 lik alana kiosk stand tasarımı istiyorduk. Keşif için ehil.com dan gelen firmalar birçok mimari tasarım seçeneği sundu. anlaştığımız firma gönlümüzdeki gibi bir mimari tasarım yaptı. diğer şubelerimizin iç mekan yenileme ve mimari tasarımlarını yine ehil.com dan yaptıracağım.
Arzu E.|Kasım 2014


İstanbul Bağcılar daki yaklaşık olarak 11 m2 olan yeni taşındığımız dairemde mimarlık hizmeti almak istiyordum.Yeni doğacak bebeğimiz için uzun vadede kullanılacak olan bir oda için tasarım yapılacak.Mobilyalar,kullanılacak olan perde vs. gibi kısımlarda bir mimar gözünden bilgi almak istiyorum.Bir kısımda Duvar kağıdı olacak.Duvar boyası ve parke kısmında değişiklik olmayacak.Özel bir tasarım olmasını istiyorum bebeklik ve ilerleyen yaşlar için kullanabileceği bebek odası ve genç odası karışımı olacak şekilde kaliteli bir hizmet almak istiyorum.İşinin ehli bir firmayla çalışmak istiyordum. 16 Eylülde tatile çıkacağım. Tatilden önce bir firmayla anlaşıp tatil dönüşü hizmeti almak istiyordum. Hizmeti verecek firmayı da bulup hem zaman konusunda hemde iş konusunda anlaşmaya varmak istiyordum. Oda Yapı Tasarım firmasıyla tanışma fırsatım oldu. Kendileri ehil.com tarafından gönderildiklerini söylediler. Bu kadar hızlı olacağını düşünmemiştim. Mimari Tasarımlarla ilgili fiyat aralığının yüksek olacağını düşünmüştüm. Oda Yapı Tasarım firması bu düşüncemi yıktı attı.
Ebru İ.|Kasım 2014


İstanbul Beylikdüzü deki kendime ait mülkiyetimde mimari tasarım hizmetleri ile ilgili hizmet almak istiyordum.300 m2 büyüklüğündeki 6+1 olan evimin yaklaşık 100 m2 lik alanında hizmet almak istiyorum.İşlem yapılacak yerler salon,oturma odası,yatak odasında olacak.Bütün odalarda tavan duvarlarda boya olacak.İşlem yapılan alanlardaki mobilyalarda da salon ve yatak komple değişiklik olacak.Oturma odasında yenileme de olabilir.Fiyat uygunluğuna göre firmaların sunduğu alternatifleri değerlendirebilirim.Özel tasarım mimari hizmetlerinde hizmet almak istiyordum. Mimari tasarımlarla uğraşan firmaları internetten hızlıca bulabileceğimi düşündüm. Ehil.com'la karşılaşınca teknolojinin geliştiği kanısına vardım. Bana Biztek İnşaat, Medusa İç Mimarlık, Isısel Isı Sistemleri, Haakgroup Mimarlık Danışmanlık Dış Ticaret Ltd. Şti'ni yönlendirdiler. İşimi tek bir firma yapacağından aralarından Biztek İnşaat firmasını tercih ettim. Kendileriyle her konuda uzun konuşmalar sağladık. Fiyatta anlaştığım takdirde hizmeti hemen almak istiyordum.

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.