Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Çatı Yalıtımı Makaleleri > Mantolamanın Isı Yalıtımına Etkisi

En iyi Çatı Yalıtımı firmaları
Ücretsiz 5 Çatı Yalıtımı firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme Tarihi


Isı yalıtımı işlemlerinde uygulanacak dış cephe kaplamaları dıştan gelebilecek tüm ısı akışlarını kesmek için en iyi yöntemdir. Burada yapılan uygulama çeşidi binanızın dış kabuğunu dışarıdan yani binanın soğuk tarafını komple kaplamanızdır. Bunun için çeşitli yöntemler vardır. Birincisi, mantolama yani binayı dıştan polistrel kaplama yöntemidir. Bu malzemelerin ısı iletkenlikleri düşük olduğu için siz bunu bir manto gibi binanıza giydirmiş oluyorsunuz ve içerideki ısıyı içerde tutmuş oluyorsunuz. İkinci yöntem ise ısı yalıtımlı sıvaların kullanılmasıdır. Bu daha çok yeni binalarda tercih edilen bir yöntemdir çünkü kaba sıva bittiği zaman mantolama da bitmiş olur. Üçüncü yöntem ise mantolama yapılamayacak binalarda ısıyı duvarlarınızda geri refrekte ederek ısı ışınlarını yapacağınız bir ısı yalıtımıdır. Bunun için de ısı yalıtımlı boyalar kullanılması gerekir.

Bu işlemler sonucunda binanın içinde daha hijyenik daha az rutubetli ve nemli ortam sağladığımız için binalarımızın duvarları çok daha sağlıklı olacaktır. Evinizin içerisinde duvarlarınız da ya da alçı sıvalarınızda dökülmeler, çiçeklenmeler veya kalorifer arkasındaki kartonpiyer altlarındaki küflenmeler bu şekilde önlenmiş olur. Isı yalıtımını binanın temelinden çatısına kadar tüm katmanlarında düşünmeniz gerekir. Bodrum katların toprağa değen kısımlarında yoğuşma suyunu kesmek için bodrum duvarlarının dışından bir ısı yalıtımı yapmak gerekir. Temel altında bir ısı yalıtımı gerekir. Aynı şekilde su basman kotu üzerine yani binanın dış duvarlarında ısı yalıtımı çok büyük bir gerekliliktir. Bu işlem içerdeki ve dışarıdaki sıcaklık farkından oluşabilecek ısı akışını ve tüm yoğuşma sularını kesecektir.

Mantolama yaptırmak istiyorsanız formu doldurun ve işinde ehil mantolama firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.
 Etiketler: cephe, cephe mantolama, dış cephe, dış cephe kaplama, dış cephe mantolama, ısı yalıtımı, izolasyon, izolasyon yalıtım, mantolama, mantolama hizmeti, mantolama işçiliği, mantolama malzemeleri, mantolama nasıl yapılır, mantolama ustası, mantolama uygulama, mantolama yapılacak alanlar, mantolama yapımı, söve, yalıtım, yalıtım izolasyon


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları
Turker K.|Ocak 2017


İzmir Narlıdere deki yeni taşınacağım 150 m2 olan dairemde çatı yalıtımı ile ilgili hizmet almak istiyordum. Kullanılacak olan malzeme ve yapılacak olan işlemlerle ilgili çatı yalıtımı fiyatının uygunluğuna göre firmaların tavsiye ve alternatiflerini değerlendirmek istiyordum. Ancak tek tek çatı yalıtımı firmalarını gezmek istemiyordum. Arkadaşıma durumu anlatınca hemen ehil.com a gir senin dermanın orda dedi. Bende kırmayıp girdim ve bir talep oluşturdum. Aynı gün içerisinde üç farklı çatı yalıtımı firmasından telefon geldi ve çatı yalıtımı fiyatlarını ve çatı yalıtımı uygulamalarını öğrendim. En kaliteli ürünleri kullanarak en uygun çatı yalıtımı fiyatını veren firma ile anlaşarak çatı yalıtımımızı yaptırdım.
Güray K.|Ekim 2015


binamın çatısını yaptırmak istiyordum.ehil.com'a başvuru formu doldurdum. ilgilenen müşteri temsilcileri arkadaşlar bana an itibariyle geri dönüş sağladılar. bana Bıkmaz Gayrimenkul Danışmanlığı Ltd.Şti yönlendirdiler. çok memnun kaldığımı söylemeliyim. ilk başta çatı işlemim vardı. daha sonra binanın dış cephe kaplama işlemi de oldu. ehil.com'bütün kişilere gönül rahatlığıyla önerebilirim.
İnanc S.|Mayıs 2015


internetten çatı yalıtımı fiyatlarını araştırırken yakın komşumun önerisi üzerine ehil.com'a başvuru formunu doldurdum. ben Apartman yöneticisi olarak, 4 katlı binamızın 500 m2 olan çatısına komple yalıtım yaptıracaktım.müşteri temsilcileri arkadaşları bana hemen geri dönüş yaptılar.ve bana:ÖZ-ADA İNŞAAT,Acar İnş San Ve Dış Tic Ltd. Şti önerdiler. çok memnun kaldım. ehil.com'u çatı yalıtımı işini yapabilecek herkeze önerebilirim.
Ümit S.|Nisan 2015


9 katlı binamızın 8 katına catıdan su sızması sonucu rutubet olmaktaydı.Çatıda tahta ve kiremit vardı .En kısa zamanda hizmet almak istiyordum.bunun için internetten torbalıdaki çatı tadilatı yapan firmaları ve fiyatları araştırırken ehil.comu gördüm biraz inceleyip çatı yalıtımı talebi oluşturdum.müşteri temsilcileri beni arayarak Flower İç Yapı Tasarım firmasını yönlendirdiler.firmaylada görüştük ehil.com işini iyi ve hızlı yapan bir firmadır çok memnun kaldık teşekkürler ehil.com
İdris S.|Kasım 2014


fatihteki evimin 300 m2 lik çatısı için hem ısı hemde su yalıtımı yaptırmak istiyordum.ısı için hem izocam hem köpük kullanmak istiyordum.su yalıtımı içinde gelecek firma neyin uygun olduğubu söylerse onu kullanacaktım.en kısa zamanda hizmet almak istiyordum. Bunun uygun fiyata yapılmasını istiyordum. Bunun için ayrıntılı bir şekilde Çatı Yalıtımı fiyatlarını araştırdım. O sırada ehil.com sitesine denk geldim. Talep formu oluşturdum. Daha sonra Alinstech Ait Alternatif Tek.San Ve Tic.Ltd.Şti firmasıyndan ehil.com aracılığıyla fiyat teklifi aldım. Ehil.coma çok teşekkür ederim.
Ahmet K.|Kasım 2014


rutubet ve nemden dolayı çatıya izocam yaptırmak istiyordum (alan 90 m2) hemen hizmet almak istiyordum. Çatı yalıtımı fiyatlarını araştırırken ehil.com sitesine denk geldim. Hemen talep formu oluşturdum. Kısa bir süre sonra Emren İzolasyon firmasından teklif aldım. Ehil.coma çok teşekkür ederim.

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.