Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Mantolama Makaleleri > Mantolama Nasıl Yapılır ?

En iyi Mantolama firmaları
Ücretsiz 5 Mantolama firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme Tarihi


Günümüzün yapı koşulları gereğince bir binada bulunmaması artık bir eksiklik olarak görülen mantolama faaliyetleri, ısı, ses ve nem yalıtımının sağlanmasındaki faaliyetin genel ismine denir. Yaşadığımız binaların konfor, sağlık ve güvenlik konusunda değerini artıran bu sistemler, kaliteli malzeme kullanıldığı ve sağlıklı şekilde uygulandığı takdirde verim vermesi kaçınılmaz olan bu sistemlerin bu niteliklere sahip olabilmesi için gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallara dikkat ederek yapacağımız bir mantolama ile enerji tasarrufu da beraberinde gelecektir.

Yaklaşık 10 yıldır ülkemizde kullanılmaya başlanan bu sistem 2000 yılı itibariyle yapı denetim firmaları aracılığıyla zorunlu hale getirilse de kullanılan ürünlerin sadece yasaya uygunluk amaçlı uygulanması sonucu resmiyette var olan ancak bir işe yaramayan mantolamalı evler inşa edilmeye başlanmıştır. Böyle bir sıkıntıyla karşılaşmamak için dikkat etmemiz gereken bazı teknik noktalar: ısı yalıtım levhaları, bu levhaların yüzeye ankrajlanmasına yarayan özel dübeller, bu levhaların yapışmasını sağlayan özel harc, mantolamaya özel sıva harcı, sıva filesi ve boşluklar için tasarlanan alüminyum profiller gibi önemli malzemelerin kaliteli bir şekilde tercih edilmesidir. Yapılan işin süresine gelecek olursak : Dış cephe yalıtımı için ihtiyaç duyulan süre, binanın yapısı, büyüklüğü, çalışacak işçi sayısı gibi kriterlere bağlı olarak ortalama 1 ila 4 hafta arasındadır. Bununla beraber sonradan mantolama yapılacak eski bir bina için temel etrafına inmenin hemen hemen imkansız olması sebebiyle bu mantolama tarzının yeni yapılan sağlıklı bir evdeki gibi kolay kolay olamayacağını da belirtmek gerekir. Mantolama temelden çatıya bir bütün olmalıdır.

Mantolamanın kriterlerinden geçerek işlemin yapılış safhaları ile ilgili de birkaç bilgi verelim. Mantolama işlemi genel olarak 6 ayrı safhada gerçekleşir :

-Mantolama yapılacak yüzey toz ve yağ gibi maddelerden arındırılarak temizlenir ve pürüssüz hale getirilir.

-Su basman profilleri mantolama levhalarının kalınlığına göre yerleştirilir.

-Mantolama levhalarının yapışacağı yüzey mala ile taranır ve kendisine de harç sürülen levhalar bölgeye yapıştırılır.

-Bu levhalar daha sonra deformasyonu ve esnemeleri engellemek için dübellenirler.

-Uygulama yapılan binanın köşe bölgelerine levhaların zamanla birbirlerinden ayrılmasını önlemek için köşe profilleri yerleştirilir.

-Yapıştırılması yapılan levhaların üzerine ilk kat sıva yapılır. Yapılan ilk katın hemen ardından donatı filesi bu sıvanın üzerine gömülerek yerleştirilir. Bunun üzerine de 2. kat sıva yapılır.

Mantolama yaptırmak istiyorsanız formu doldurun ve işinde ehil mantolama firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.
 Etiketler: cephe, cephe mantolama, dış cephe, dış cephe kaplama, dış cephe mantolama, ısı yalıtımı, izolasyon, izolasyon yalıtım, mantolama, mantolama hizmeti, mantolama işçiliği, mantolama malzemeleri, mantolama nasıl yapılır, mantolama ustası, mantolama uygulama, mantolama yapılacak alanlar, mantolama yapımı, söve, yalıtım, yalıtım izolasyon


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları
Hasan C.|Mayıs 2018


Ehil.com a girip mantolama kategorisinde talep oluşturdum. Mantolama firmaları ile görüştük. Gelip ücretsiz keşif yaptılar. 4 katlı binamıza mantolama yaptırmak istiyorduk. Hem ısı yalıtımı hem de nem ve rutubet yalıtımı yaptırıp sonrasında dış mekan boyama yaptırmak istiyorduk. Mantolama ve boyama ürünlerinde en kaliteli ürünlerin kullanılmasını istedik. Anlaştığımız mantolama firması 15 günde 4 katlı binamızın mantolama ve dış mekan boyama işlemlerini tamamladılar. Mantolama fiyatları da çok uygundu. Tavsiye ederim. Ne yaptırmak istiyorsanız önce bir ehile danışın.
Aydın|Aralık 2017


ISI YALITIMI VE MANTOLAMA YAPTIRMAK İSTİYORDUM. YERİM YAKLASIK 300 M2 ONDEN 2 KATLI ARKADAN 3 KATLI DÖRT YANI YAPILACAKTI. MANTOLAMAYI EVE YAPTIRMAK İSTİYORDUM. 3 KATTA BANA AİTTİR. MANTOLAMA 1 DAİREYE MANTOLAMA SONRASINDA BOYAMA İŞLEMİ DE OLACAKTI. KARTONPİYER DAİRENİN 1 TANESİNE OLACAKTI. ACİLEN MANTOLAMA HİZMETİ ALMAM GEREKİYORDU. EHİL.COM DA MANTOLAMA KATEGORİSİNDE TALEP OLUŞTURDUM. MANTOLAMA FİRMALARI İLE GÖRÜŞTÜK. EHİLDEN GELEN MANTOLAMA FİRMALARI ÜCRETSİZ KEŞİF YAPTILAR. EN UCUZ MANTOLAMA FİYATINI VEREN MANTOLAMA FİRMASIYLA ANLAŞTIM. ÖNCE BİNAMIN MANTOLAMASINI YAPTILAR. SONRA BOYA BADANA YAPTILAR. EN SON DA KARTONPİYER İŞLERİNİ BİTİRDİLER. ELLERİNİZE SAĞLIK
Serdar E.|Ekim 2017


Bursa Orhangazi deki yeni yapılan binaya mantolama hizmeti almak istiyordum. Taş yünü uygulaması olacaktı. Bir villa inşaatı 300 m2. Bir apartman inşaatı 800 m2. Her iki inşaata da 4 cephede uygulama olacaktı. Bunun dışında her iki inşaat içinde alçıpan uygulaması olacak ve led ışıklandırma aynı şekilde yapılacaktı. Yaklaşık olarak ölçüler apartman inşaatı için 1750 m2, villa inşaatı için 550 m2. Ekstra olarak ses yalıtımı, nem ve rutubet yalıtımı ve su yalıtımı hizmetleri de almak istiyordum. Bu nedenle ehil.com da mantolama firmalarının bana ulaşıp mantolama fiyat tekliflerini sunmaları için bir talep oluşturdum. Keşif için müsaitliğimi arayan firmalar ile görüştük. Mantolama firması ile hizmette ve mantolama fiyatında anlaşma sağladık. Mantolama firması anlaştığımız tarihte tüm işlemleri bitirip villamızın ve apartmanımızın inşaat sonrası temizliğini yapıp bize teslim etti.
Nazım B.|Ağustos 2017


14 katlı binamızın 4 cephesine de mantolama yaptırmak istiyorduk. Özellikle kışın sıcak ve yazın soğuk tutacak dekoratif bir mantolama yapılmasını istiyorduk. Apartman sakinlerimizden birkaçının tavsiyesi ile ehil.com da mantolama kategorisinde bir talep oluşturduk. Oluşturduğumuz talep sonrasında 5 tane mantolama firması gelip mantolama fiyatlarını sundular. Yapılacak mantolama çeşidini kataloglar üzerinden seçtikten sonra en uygun mantolama fiyat teklifini veren mantolama firması ile anlaştık. 2 Ay sürmeden tüm apartmanımızın mantolaması tamamlandı. Çok güvenli ve temiz çalıştılar. Özellikle iş güvenliğine çok dikkat ettiler.
Görkem B.|Temmuz 2017


Şuan oturduğum müstakil evim kışın çok soğuk yazın ise çok sıcak oluyordu. Bu nedenle mantolama yaptırmak istiyordum. Mantolama fiyatlarını ve en kaliteli mantolama firmalarını araştırıyordum. Kardeşim ehil.com u söyledi. Girip biraz incelediğimde hem mantolama fiyatlarının uygun olduğunu gördüm hem de mantolama firmalarının işlerinin ehli olduğunu gördüm. Mantolama kategorisinde bir talep oluşturdum ve talebime birkaç saat içerisinde yanıt geldi. İlk arayan mantolama firması ile mantolama fiyatında anlaştık. Evimin mantolamasını yaptılar. Şu an hava sıcak olmasına rağmen evimiz serin oluyor. Çok teşekkür ederim elinize sağlık.
Lütfü T.|Mart 2017


Merhabalar. Ehil.com sayesin de kullanılmakta olduğumuz binaya yeni bir dış cephe yaptırdık. Hem de hiçbir dış cephe mantolama firması gezmeden yaptık bunu. Bulunduğumuz binaya iç ve dış olmak üzere çif taraflı mantolama yaptırmak istiyorduk. Apartman yöneticisiyim. Kullanmasını istediğim malzememin sprey poliüretan olmasını istiyordum. mantolama yapılacak alanın tahmini büyüklüğü 900 m2 idi. Yaptırmak istediğimiz mantolama iç ve dış cephe kaplama ve boya badana işlerini çok rahat bir şekil de hiçbir mantolama firması gezmeden ve en uygun mantolama fiyat teklifine göre yaptırdık.
Fatih K.|Şubat 2017


Binamızın dış cephesini mantolama yaptırmak istiyorduk. 3 katlı çift daire 700m2 köpük olacaktı. Mantolama sonrasında temiz bir boya yapılmasını istiyorduk. Mantolama firmalarına bakarken ehil.com da mantolama kategorisinde bir talep yazdım. Mantolama firmaları keşif için geldiler. En uygun mantolama fiyat teklifini yapan mantolama firması ile anlaştım.
Metiye Ç.|Şubat 2017


Kullanmakta olduğumuz binaya dış mekana mantolama hizmeti almak istiyordum. Mantolama ve mantolama sonrasında boya badana yaptırmak istiyordum. Kendime ait olan binanın altındaki iş yerime toplamda 25m2 lik bir duvar kağıdı yapılmasını istiyordum. Mantolama firmalarını araştırıyordum. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine ehil.com da mantolama kategorisinde talep oluşturdum. Mantolama firmalarından 4 tanesi bana dönüş yaptı. En uygun mantolama fiyat teklifini yapan mantolama firması ile anlaştım.
Basri K.|Ocak 2017


7 katlı 14 daireli toplam 1160m2 apartmanımızın dış cephesine köpük strafordan mantolama yaptırmak istiyordum. Apartmanın içi de boyanacaktı. Tavanlar ve duvarlar da açıklar vardı alçı ile dolması gerekiyordu. İnternet de dış cephe mantolama fiyatlarına bakarken ehil.com u gördüm ve orda bir talep oluşturdum. Firmalar bana dönüş yaptılar. Gelip keşif yapan firmalardan en uygun dış cephe mantolama firması ile anlaştık.
Ahmet E.|Ocak 2017


500m2 veya 600m2 arasın da olan binamızın dış mekanına mantolama yapılacaktı nem ve rutubet yalıtımı da olacaktı. Malzemesi köpük olacaktı mantolama yapıldıktan sonra boyada yapılmasını istiyordum. Tavsiyeler üzerine ehil.com da talep oluşturdum. Bu talebim doğrultusun da dış cephe mantolama firmalarından 3 tanesi bana dönüş yaptı. Gelip keşif yatılar. En uygun dış cephe mantolama fiyatını söyleyen firma ile anlaştık ve yaptırdık.

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.