Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Ahşap Kapı Yapımı Makaleleri > Kapı Çeşitleri

En iyi Ahşap Kapı Yapımı firmaları
Ücretsiz 5 Ahşap Kapı Yapımı firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme Tarihi


Yaşadığınız mekanın kapısını kendiniz belirleme imkanınız varsa, önünüzde birçok şekilde ve malzemede kapı çeşitleri ortaya çıkar. Sağlıklı bir kapı kurulumu öncesi yapmanız gereken ilk iş hangi kapı çeşidinin sizin ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı vereceğine karar vermenizdir. Genel kapı çeşitleri ve kullanım alanlarından bahsederek bu konuda bir fikir edinmenizi sağlayabiliriz.

-Klasik oymalı kapı çeşitleri, genellikle açık renk ahşap olan ve güçlendirilmiş bir merkez ile ortasında bir oyma bulunan kapılardır. Masif ahşap, çelik veya fiberglastan daha ucuz olan bu kapılar odalar arası ısı geçişini de engellerler ancak güvenlik konusunda pek donanımlı olmadıklarından dış kapılar için uygun değillerdir.

-Masif Ahşap kapı çeşitleri, hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilirler. Diğer boşluklu kapılara göre daha sağlam ve güçlüdür, ancak fiyatı da aynı oranda yüksektir.

-Çelik kapılar genellikle dış kapılar için kullanılırlar, ısı ve yangın dayanıklılığına sahiplerdir. Ayrıca güvenlik konusunda da en ön plandaki malzemedir.

-Fiberglas kapılar her yerde kullanılabilirler.Popüler olmasının sebebi de bakıma en az ihtiyaç duyan malzeme olmasından dolayıdır. Çürüme, çatlama, paslanma veya ayrılma yapma ihtimalleri yok gibidir.

-Katlamalı kapı çeşitleri, akordeon kapı modeli olarak da bilinirler. Genellikle iç mekanlarda oda dışı bölgelerin kapısı olarak tercih edilirler. Çamaşır odası, banyo, ardiye, tuvalet gibi bölgelerde yer tutmadan kullanılabilirler.

-Kayar panelli cam kapılar genellikle teras, balkon, bahçe gibi manzaralı alanların kapısı olarak kullanılırlar, daha aydınlık, ferah ve manzaralı bir ortam sunan bu kapılar güvenlik açısından zayıflardır.

-Giriş kapıları olarak bilinen kapılar demir, çelik, ahşap malzemeden olmakla beraber genellikle evlerin ana girişlerinden sonra küçük bir giriş bölümünden sonra evin kendisine girilen sınırda kullanılırlar. Hava  girişinin engellenmesinin temel amaç olduğu bu uygulamalarda havaların ısındığı zamanlarda bu 2.kapı tamamen açık bırakılabilir.

-Asma kapılar genellikle evlerin garajlarında ya da işyerlerinde kullanılmakla beraber giriş kapılarının kullanıldığı müstakil evlerde dış kapı olarak da kullanılabilirler. Kurulumu zor bir iş olan bu kapılarda kapılar yukarıya doğru özel sistemi ile açılır ve kapanır

Kapı montajı çok önemli bir iş olup mutlaka işinde ehil kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. En ufak bir hesaplama hatası dahi kapı mekanizmasının sağlıksız çalışmasına hatta malzemelerin zarar görmesine sebep olabilir.

Kapı Pencere ve Balkon İşleri yaptırmak istiyorsunuz ama bu işi emanet edecek ehil bir firma arayıp bulmak size zor geliyorsa, Ehil.com'a girerek Kapı Pencere ve Balkon İşleri hizmeti talep formunu doldurun ve Ehil.com'un benzersiz eşleştirme sistemi sayesinde sadece sizin bulunduğunuz bölgede hizmet veren, işinde ehil firmalar sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Size düşen hem pratik hem de ekonomik olan bu teklifler arasından size en uygun olanını seçmek olsun. Ehil.com' ile aradığın ehil seni bulsun.Etiketler: Dekorasyon, Kapı Pencere Balkon, Rehber akordeon kapılar, asma kapılar, çelik kapılar, demir kapılar, ehil, fiberglas kapılar, giriş kapıları, kapı, kapı çeşitleri, kapı fiyatları, kapı güvenliği, kapı mekanizması, kapı seçimi, kapı şekilleri, kapılar, kayar panelli kapılar, masif ahşap kapılar, oymalı kapılar


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları
Hüseyin K.|Ocak 2017


Ahşap kapı yapımı firmalarına ulaşabilmek için ehil.com da oluşturduğum talebe aynı gün yanıt geldi. 3 farklı ahşap kapı yapımı firması bana dönüş yaptı ve detayları konuştuk. 4 adet ahşap kapı yaptıracağımı ve 2 sinin camlı olup beyaz renkte olacağını diğer 2 tanesinin ise camsız krem rengi ahşap kapı olacağını söyledim. Ahşap kapı yapımı fiyatı olarak 800 tl de anlaştık. 3 Gün sonra getirip montajını yaptılar.
Umut D.|Eylül 2016


evimde tadilat yapıyordum mevcut kapılarımı ahşap kapı ile değişmek istedim. www.ehil.com dan talep oluşturdum. istediğim gibi tek kanatlı ahşap kapılarım kısa sürede yapıldı. teşekkür ederim.
Hakan E.|Eylül 2016


Amerikan kapı olarak nitelenen 6 adet panel kapı yaptırmak istiyordum. www.ehil.com a girerek ahşap kapı yapımı için talep oluşturdum. gelen firma yapılacak ahşap kapıların ölçülerini alıp bir hafta içerisinde tamamlayıp gelip kurulumunu yaptılar. www.ehil.com a teşekkür ederim.
Sınan|Ekim 2016


İzmir Bornova daki mevcuttaki oturduğum dairemde ahşap kapı yapımı ile ilgili hizmet almak istiyordum. Daıremdekı 4 adet ıc kapı sokulup yenı kapı takılacaktı. Karşı komşum www.ehil.com a girersem kolay olacağını söyledi. Girip bir talep yazdım. Gelen firmalardan kullanılacak malzeme konusunda bilgi aldım. Kullanılacak malzemeyi kararlaştırıp anlaştık. Çok sürmeden teslim ettiler. Memnun kaldım. Komşum iyiki www.ehil.com u önermiş.
Göktuğ K.|Ağustos 2016


8 adet panel kapı yapılacaktır demiştim. eskileri sökülecekti. yeni kapı imalatı yapılacaktı. evin iç kapıları değişecekti. ev boştu. hemen başlanılmasını istiyorum dedim keşife geldiler işi yapıp bitirdiler. Bütçemi baştan söylemiştim. Uyguna yaptılar, teşekkür ederim.
Halil İbrahim D.|Ağustos 2015


Evime 3 adet ahşap kapı yaptırmak istiyordum. Ahşap kapı fiyatlarını incelerken ehil.com ile karşılaştım ve bir talep gönderdim. Kısa bir süre sonra benimle iletişime geçtiler Güney Yapı ile görüşmemi sağladılar.
Mustafa Barış T.|Temmuz 2015


Salonum için bir ahşap kapı yaptırmak istiyordum. Bunun için internette ahşap kapı fiyatlarına bakarken ehil.com ile karşılaştım. Bir talep gönderdim ve kısa bir süre sonra benimle iletişime geçtiler. Güney Yapı ile ehil.com aracılığıyla görüşme sağladım. Kullanışlı ve kolay bir sistem.
Füsun Y.|Temmuz 2015


Salonum için sürgülü bir ahşap kapı yaptırmak istiyordum. Bunun için internette ahşap kapı fiyatlarına bakıyordum ve ehil.com rastladım. Bir talep gönderdikten kısa bir süre sonra benimle iletişime geçtiler. Eser Mobilya Dekorasyon San. Tic. Ltd. Şti. ile görüştüm ve fiyat teklifi aldım.
Yunus E.|Temmuz 2015


Evim için 5 adet camlı amerikan panel kapı yaptırmak istiyordum. Ahşap kapı fiyatlarını incelerken internet üzerinde ehil.com ile karşılaştım ve bir talep gönderdim. Kısa bir süre sonra benimle iletişime geçtiler. Efrailoğlu İnş ve Sedef Ahşap ile görüşme sağladım ve fiyat teklifi aldım.
Necati Ç.|Mayıs 2015


Evimde 8 adet ahşap kapıya ihtiyacım vardı.Bunun için hemen ahşap kapı yapımı fiyatlarını araştırmaya başladım.İnternette gezinirken ehil.com u gördüm ve zaman kaybetmeden talepte bulundum.Beni arayıp talebimi onayladıktan sonra bana Göksu Mobilya İnşaat Turizmgıda Madencilik Petrol Ürünlerisanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, Sedef Ahşap firmalarını yönlendirdiler.Bana bu kaliteli hizmeti sundukları için teşekkür ederim.

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.