Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Hazır Beton Makaleleri > Hazır Beton Sistemi Nedir?

En iyi Hazır Beton firmaları
Ücretsiz 5 Hazır Beton firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme Tarihi


 

Hazır beton; bilgisayarlar vasıtasıyla belirlenen oranlarda karıştırılması ve hazırlanması sağlanan ham malzemelerin özel makineleri ile 'taze beton' haline getirilerek inşaata aktarılması sonucunda ortaya çıkan sisteme denir.

Hazır betonun üretimi

Hazır betonun üretim sürecinde iklim şartları önemli yer tutar. Bununla birlikte harcı oluşturan çimento, agrega, su ve diğer katkı malzemelerinin de birtakım deneylerden geçirilerek kalitesi ve karışım oranı tespit edilir.Üretimden sorumlu santral görevlisi üretilecek betonun cinsine göre karışım formülünü belirler ve bilgisayar kontrolü başlar. Bundan sonra ayrı yerlere duran karışım mazlemelerinin ağırlık ölçümü yapılır. Öncelikle ağırlık ölçümü yapılan agrega bant ve kova yardımıyla mikser kazanına gönderilir. İşlem devam ederken diğer malzemeler ve varsa ek malzemeler de kazana atılarak karıştırılır. Bu işlemin sonunda hazır betonun üretimi tamamlanmış olur ve hazır hale gelir.

Hazır betonun inşaat sektöründeki önemi

İnşaatı yapılan bir binanın ana unsuru inşaatın iskeleti yani kullanılan çelik ve betondur. Bu sebepten dolayı beton, inşaat sektörünün en önemli yapı maddesi, adeta hammaddesidir. Normal durumlarda, betonun bir yanının genel maliyetine oranı yüzde 10 civarıdır.

Ayrıca son dönemde ülkemizde uygulanan afet yönetmeliğine göre Türkiye'deki birinci ve ikinci derecedeki deprem bölgelerinde BS 20 sınıfının altında kalan betonların kullanılması yasaklanmıştır. Ek olarak bahsettiğimiz betonlar da sadece ehil hazır beton firmalarında labaratuar gözetiminde üretilmektedir. Beton kullanımının kalitesiz ve standart dışı olduğunu gösteren araştırmalarda bu bölgelerin depremden daha çok etkilendiği de tespit edilmiştir.

Zaten son dönemde bu olayların üzerine yerel yönetimler de THBB'nin de çabalarıyla kendi bölgelerindeki inşaatlarda eski sistem elle beton dökümlerini yasaklamıştır ve hazır betona yönlendirme yapılmaktadır. Ancak bu durumun halen ülke genelinde sağlıklı bir standarta ulaştığını maalesef söyleyemeyiz. Bu standartlar da ülke genelinde yakalandığında belli standartların üzerindeki hazır beton üreticileri sektörde tek seçenek haline gelecektir.

Hazır beton hizmeti almak istiyorsanız formu doldurun ve işinde ehil inşaat firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.
 Etiketler: agrega, beton mikseri, beton pompası, beton üretimi, çimento, hazır beton, hazır beton firmaları, hazır beton fiyatı, hazır beton fiyatları, hazır beton katkıları, hazır beton kimyasalları, hazır beton mikseri, hazır beton santralleri, hazır beton sektörü, hazır beton sınıfları, hazır beton şirketleri, hazır beton üretimi, sertleşmiş beton, taze beton


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları
Zakir A.|Ocak 2017


Atatürk Havalimanı nın içerisindeki 10 m3 55 m uzunluk 120 cm genişlik 12 cm kalınlık ölçülerinde binanın etrafına kaldırım şeklinde beton döktürmek istiyorduk. Binanın etrafından bina içine su alıyordu. Bunu önlemek istiyorduk. Bu nedenle hazır beton fiyatları için araştırma yaptım. Karşıma çıkan ehil.com a girerek bir talep formu doldurdum. Bu sayede hazır beton firmaları bana ulaştı ve hazır beton fiyatlarını ve çeşitlerini söylediler. Bize en uygun olan hazır beton çeşidini seçerek firma ile anlaşma yaptık. Böylece hazır beton ihtiyacımızı karşıladık. Teşekkür ederim.
Metsen Yapı Ltd Ş.|Eylül 2016


C-16 500 M3 C-20 500 M3 C- 30 5000 M3 Yukarıda yazmış olduğum tür ve miktarda hazır beton ihtiyacımız vardı. İhtiyacımızı karşılamak amacıyla www.ehil.com a girip bir talep oluşturduk. Hazır beton firmalarından aldığımız teklifler sonucu bir firma ile anlaştık. Aynı gün içerisinde ödeme yaptık. Ertesi gün hazır beton ihtiyacımız firma tarafından beton mikserleri ile karşılandı. www.ehil.com a bu hız nedeni ile teşekkür ederim.
Cüneyt Ç.|Kasım 2014


Hazır Beton hizmeti almak için fiyat araştırması yapıyordum. Tarımsal sulama amaçlı su havuzu yapımı için 20m3 C30 ve 15 m3 C25 tipi hazır beton olmak üzere toplamda 35 m3 hazır betona (brüt beton) ihtiyacımız vardı. Hazır beton hızlı kuruyan tipte olmalıydı. Pompalı beton dökümü yapılacaktı. Önce 20 m3 C30 dökülecekti; kuruyunca akabinde 15m3 C25 dökümü yapılacaktı. Ehil.com aracılığıyla Emre Dekorasyon firması ile irtibata geçtim. Teşekkür ederim.
Abdulkadir|Kasım 2014


İstanbul Çekmeköy de 300 m2 alana şap atılacaktı düz bir zemin,internetten hazır beton fiyatlarına bakarken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Emre Dekorasyon firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Ercan Ö.|Kasım 2014


İstanbul Kartal da ki binamızın bir cephesinde topraktan yaklaşık 5-6 cm yüksek olan beton bölgeye bitişik olarak 2 metre daha beton alan ilave edip toprak zemini kapatmak istiyorduk,internetten hazır beton fiyatlarına bakarken ehil.com u gördük ve başvurduk,ehil.com bize Emre Dekorasyon firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Atilla S.|Kasım 2014


İzmir urla kalabak taki projemize 2 katlı dublex evimiz için yaklaşık 300 m3 c25 beton ihtiyacımız vardı,internetten hazır beton fiyatlarına bakarken ehil.com u gördük ve başvuru yaptık,ehil.com bize Pakoğlu İnşaat Tic.Ltd.Şti firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Ramazan E.|Kasım 2014


İstanbul Pendik te kreş olarak kullandığımız bir bölümde yaklaşık olarak 50m2'lik bir alana yüksekliği 15 cm olacak şekilde c25 hazır beton döktürmek istiyorduk,internetten hazır beton fiyat araştırması yaparken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Albayrak Şap Ve Zemin San.Tic.Ltd.Şti firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Abdullah G.|Kasım 2014


İstanbul Beykoz da eni 6m boyu 9 m yüksekliği 15 cm olan bir alana beton atmayı düşünüyorduk. tek katlı bir ev yapacağımız için c20 kodlu ürün yeterli olacak,internetten hazır beton fiyat araştırması yaparken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Emre Dekorasyon firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Gökhan K.|Kasım 2014


İstanbul Üsküdar da toprak zemin kazılarak mevcut betona bağlanacak şekilde ankraj yapılarak totem betonu dökülecekti. Derinlik 80 cm genişlik 50 uzunluk da 100 cm.internetten hazır beton fiyat araştırması yaparken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Albayrak Şap Ve Zemin San.Tic.Ltd.Şti firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Muharrem Y.|Kasım 2014


İstanbul Çatalca da ki yeni yapılacak prefabrik yapının zemini için 10 m3 hazır beton ihtiyacımız vardı,internetten hazır beton fiyatlarına bakarken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Bakım2 - İnşaat Uygulama Grubu firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.