Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Hazır Beton Makaleleri > Hazır Beton Nedir ?

En iyi Hazır Beton firmaları
Ücretsiz 5 Hazır Beton firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme TarihiBelli ve istenilen sabit oranlar ayarlanarak, malzemeler bir araya getirilerek, bilgisayar kontrolünde ayarı yapılan , mikser veya beton santralinda karıştırılmasıyla üretimi yapılan ve tüketicinin eline taze beton şekliyle teslim edilen betona hazır beton adı verilir. Hazır  betonu diğer betonlardan ayıran özellik, modern tesislerde, bilgisayar kontrolüyle üretilmiş olmasıdır.

Hazır beton bileşenleri:

*Çimento: Ana hammaddesi, kil ve kalkerden oluşan, kum, çakıl, tuğla, briket, vs gibi mineral maddelerin yapıştırmasında kullanılan malzemedir.

*Beton karışım suyu: Çimento ve agregayı plastik kütle haline getirilebilmesi için ve plastik kütlenin sertleşmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Kıvamı m3 abaşına düşen su oranına bağlıdır.

*Agrega: Tane boyutlarına göre, ince ve kaba agrega, olmak üzere iki kısma ayrılmaktadır. Sert, dayanıklı ve boşluksuz olması gerekmektedir.Zayıf tanecikler içermemeli, basınç ve aşınmaya dayanıklı olmalıdır.

*Kimyasal katkılar: Su azaltıcılar,yani akışkanlaştırıcılardır. Priz geciktiriciler ise taze betonun katılaşma sürecini uzatmak için kullanılır. Priz hızlandırıcılar ise geciktiricilerin tersine göre işlev görür. Antifrizler, suyun donmasını geciktir ve kıvamının sabitliğinde işlev görür. Hava sürükleyici katkılar ise hava kabarcıkları oluşturarak,betonun geçimsizliğini ve işlenirliğini artırır.

*Mineral katkılar: Tek başına kullanıldığında, çimento gibi bağlayıcı özelik taşımazlar. Yüksek dayanımlı beton üretiminde kullanılmaktadır.

Hazır beton sınıfları 3 gruba ayrılmaktadır:

*Basınç dayanımına göre,

*Kıvam sınıfına göre,

*Agrega maksimum dane büyüklüğüne göre.

Ayrıca;

*Üretimine göre yaş sistem ve kuru  sistem şeklinde 2 ye ayrılabilirler:

Hazır beton hizmeti almak istiyorsanız formu doldurun ve işinde ehil inşaat firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.
 Etiketler: agrega, beton mikseri, beton pompası, çimento, hazır beton, hazır beton firmaları, hazır beton fiyatı, hazır beton fiyatları, hazır beton katkıları, hazır beton kimyasalları, hazır beton mikseri, hazır beton santralleri, hazır beton sınıfları, hazır beton şirketleri


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları
Zakir A.|Ocak 2017


Atatürk Havalimanı nın içerisindeki 10 m3 55 m uzunluk 120 cm genişlik 12 cm kalınlık ölçülerinde binanın etrafına kaldırım şeklinde beton döktürmek istiyorduk. Binanın etrafından bina içine su alıyordu. Bunu önlemek istiyorduk. Bu nedenle hazır beton fiyatları için araştırma yaptım. Karşıma çıkan ehil.com a girerek bir talep formu doldurdum. Bu sayede hazır beton firmaları bana ulaştı ve hazır beton fiyatlarını ve çeşitlerini söylediler. Bize en uygun olan hazır beton çeşidini seçerek firma ile anlaşma yaptık. Böylece hazır beton ihtiyacımızı karşıladık. Teşekkür ederim.
Metsen Yapı Ltd Ş.|Eylül 2016


C-16 500 M3 C-20 500 M3 C- 30 5000 M3 Yukarıda yazmış olduğum tür ve miktarda hazır beton ihtiyacımız vardı. İhtiyacımızı karşılamak amacıyla www.ehil.com a girip bir talep oluşturduk. Hazır beton firmalarından aldığımız teklifler sonucu bir firma ile anlaştık. Aynı gün içerisinde ödeme yaptık. Ertesi gün hazır beton ihtiyacımız firma tarafından beton mikserleri ile karşılandı. www.ehil.com a bu hız nedeni ile teşekkür ederim.
Cüneyt Ç.|Kasım 2014


Hazır Beton hizmeti almak için fiyat araştırması yapıyordum. Tarımsal sulama amaçlı su havuzu yapımı için 20m3 C30 ve 15 m3 C25 tipi hazır beton olmak üzere toplamda 35 m3 hazır betona (brüt beton) ihtiyacımız vardı. Hazır beton hızlı kuruyan tipte olmalıydı. Pompalı beton dökümü yapılacaktı. Önce 20 m3 C30 dökülecekti; kuruyunca akabinde 15m3 C25 dökümü yapılacaktı. Ehil.com aracılığıyla Emre Dekorasyon firması ile irtibata geçtim. Teşekkür ederim.
Abdulkadir|Kasım 2014


İstanbul Çekmeköy de 300 m2 alana şap atılacaktı düz bir zemin,internetten hazır beton fiyatlarına bakarken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Emre Dekorasyon firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Ercan Ö.|Kasım 2014


İstanbul Kartal da ki binamızın bir cephesinde topraktan yaklaşık 5-6 cm yüksek olan beton bölgeye bitişik olarak 2 metre daha beton alan ilave edip toprak zemini kapatmak istiyorduk,internetten hazır beton fiyatlarına bakarken ehil.com u gördük ve başvurduk,ehil.com bize Emre Dekorasyon firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Atilla S.|Kasım 2014


İzmir urla kalabak taki projemize 2 katlı dublex evimiz için yaklaşık 300 m3 c25 beton ihtiyacımız vardı,internetten hazır beton fiyatlarına bakarken ehil.com u gördük ve başvuru yaptık,ehil.com bize Pakoğlu İnşaat Tic.Ltd.Şti firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Ramazan E.|Kasım 2014


İstanbul Pendik te kreş olarak kullandığımız bir bölümde yaklaşık olarak 50m2'lik bir alana yüksekliği 15 cm olacak şekilde c25 hazır beton döktürmek istiyorduk,internetten hazır beton fiyat araştırması yaparken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Albayrak Şap Ve Zemin San.Tic.Ltd.Şti firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Abdullah G.|Kasım 2014


İstanbul Beykoz da eni 6m boyu 9 m yüksekliği 15 cm olan bir alana beton atmayı düşünüyorduk. tek katlı bir ev yapacağımız için c20 kodlu ürün yeterli olacak,internetten hazır beton fiyat araştırması yaparken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Emre Dekorasyon firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Gökhan K.|Kasım 2014


İstanbul Üsküdar da toprak zemin kazılarak mevcut betona bağlanacak şekilde ankraj yapılarak totem betonu dökülecekti. Derinlik 80 cm genişlik 50 uzunluk da 100 cm.internetten hazır beton fiyat araştırması yaparken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Albayrak Şap Ve Zemin San.Tic.Ltd.Şti firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Muharrem Y.|Kasım 2014


İstanbul Çatalca da ki yeni yapılacak prefabrik yapının zemini için 10 m3 hazır beton ihtiyacımız vardı,internetten hazır beton fiyatlarına bakarken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Bakım2 - İnşaat Uygulama Grubu firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.