Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Hazır Beton Makaleleri > Hazır Beton Hakkında Merak Ettikleriniz

En iyi Hazır Beton firmaları
Ücretsiz 5 Hazır Beton firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme Tarihi


Hazır Betonun Üretim Süreci:

Sağlıklı bir beton hazırlamada, iklim şartları önemli bir unsurdur.

Öncelikle, hazır beton  üretiminde kullanılması gerekenler, doğru bir şekilde seçilmiş malzemenin uyumu ve kalitesini incelemek için laboratuar deneyleri yapılır. Ancak, olumsuz değişiklerinin olmasını önlemek için sürekli bir şekilde kalite-denetim yapılmalıdır.

Hazır betonun üretim süreci, üretilmesi gereken betonun formülün numarası belirlenip, bilgisayar sistetemine işletmesiyle ilk adım atılmış olur. Sonrasında, ayrı bölmeli kısımlarda stoklanmış olan agrega, çimento ve su aynı zaman içerisinde tartımı yapılır. Bu şekilde tartılmış malzemeler, mikser kazanına aktarılarak ve eğer formülünde kimyasal katkı maddesi varsa, bu katkı maddeleri, çimento ve su, bu kazana aktarılır ve sonrasında karıştırılır. Tüm bu işlemlerden sonra hazır beton üretimi tamamlanmış olur.

Dikkat edilmesi gereken hususlar:

*Beton dökmeden önce; Betonun döküleceği tüm alanların temizliğine dikkat edilmelidir. Paspayı elemanları ve kalıpların takviyeleri kontrol edilmelidir.

*Beton dökümü sırasında: Kolon ve kirişlerden dökülmeye başlanmalıdır. Pilye demirlerin ezilmemesine dikkat edilmelidir. Betonun her tabakası, vibratör ile sıkıştırılmalıdır. Teslimi yapılan her transmikser beton için, irsaliye kontrol edilmeli ve betonun siparişini uygunluğu konusunda emin olunmalıdır.

*Beton dökümünden sonra: Beton en fazla 1 saat içersinde sulaması yapılmalıdır. Betonun su kaybı önlenmeli ve sürekli olarak nemli tutulmalıdır.

Bitmiş yapı için beton kalitesi: Betonun tasarımı, üretimi, taşınması hazır beton tesisi tarafından belirlenir. Doğru hazır betoncunun seçilmesinden sonra ise etkin bir şekilde yapılan iletişim ile bu aşama tamamlanmış olunur. Bir sonraki adım ise betonun yerleştirilmesi, sıkıştırılması, bakımı ve kürüdür. İyi bir sonuç almak için bu unsurlar konusunda hassas olmak gerekmektedir.

Betonda aranan özelikler:

Taze beton için, işlenebilme  özeliği, kıvamının istenen gibi olması, taze halde bulunan betonun sıcaklığı, homojenite, hava miktarı..

Sertleşmiş beton için, geçimsizlik ve aşınmaya bağlı dayanıklılık, donma ve çözünmeye bağlı dayanıklılık, ekonomisi, estetikliği..

Hazır beton üretimin her adım aşamasında, belirli kalite standartlarına uyan, prosedürlere önem veren ve rekabet koşulları altında başarısını sürdüren firma-
larla çalışmak istiyorsanız, ehil.com, müşterilerin memnuniyetini sağlamak için, sunulan hizmet ve ürünlerle, sizlerin her zaman yanındadır.

Hazır beton hizmeti almak istiyorsanız formu doldurun ve işinde ehil inşaat firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.
 Etiketler: agrega, beton mikseri, beton pompası, beton üretimi, çimento, hazır beton, hazır beton firmaları, hazır beton fiyatı, hazır beton fiyatları, hazır beton katkıları, hazır beton kimyasalları, hazır beton mikseri, hazır beton santralleri, hazır beton sınıfları, hazır beton şirketleri, hazır beton üretimi, sertleşmiş beton, taze beton


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları
Zakir A.|Ocak 2017


Atatürk Havalimanı nın içerisindeki 10 m3 55 m uzunluk 120 cm genişlik 12 cm kalınlık ölçülerinde binanın etrafına kaldırım şeklinde beton döktürmek istiyorduk. Binanın etrafından bina içine su alıyordu. Bunu önlemek istiyorduk. Bu nedenle hazır beton fiyatları için araştırma yaptım. Karşıma çıkan ehil.com a girerek bir talep formu doldurdum. Bu sayede hazır beton firmaları bana ulaştı ve hazır beton fiyatlarını ve çeşitlerini söylediler. Bize en uygun olan hazır beton çeşidini seçerek firma ile anlaşma yaptık. Böylece hazır beton ihtiyacımızı karşıladık. Teşekkür ederim.
Metsen Yapı Ltd Ş.|Eylül 2016


C-16 500 M3 C-20 500 M3 C- 30 5000 M3 Yukarıda yazmış olduğum tür ve miktarda hazır beton ihtiyacımız vardı. İhtiyacımızı karşılamak amacıyla www.ehil.com a girip bir talep oluşturduk. Hazır beton firmalarından aldığımız teklifler sonucu bir firma ile anlaştık. Aynı gün içerisinde ödeme yaptık. Ertesi gün hazır beton ihtiyacımız firma tarafından beton mikserleri ile karşılandı. www.ehil.com a bu hız nedeni ile teşekkür ederim.
Cüneyt Ç.|Kasım 2014


Hazır Beton hizmeti almak için fiyat araştırması yapıyordum. Tarımsal sulama amaçlı su havuzu yapımı için 20m3 C30 ve 15 m3 C25 tipi hazır beton olmak üzere toplamda 35 m3 hazır betona (brüt beton) ihtiyacımız vardı. Hazır beton hızlı kuruyan tipte olmalıydı. Pompalı beton dökümü yapılacaktı. Önce 20 m3 C30 dökülecekti; kuruyunca akabinde 15m3 C25 dökümü yapılacaktı. Ehil.com aracılığıyla Emre Dekorasyon firması ile irtibata geçtim. Teşekkür ederim.
Abdulkadir|Kasım 2014


İstanbul Çekmeköy de 300 m2 alana şap atılacaktı düz bir zemin,internetten hazır beton fiyatlarına bakarken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Emre Dekorasyon firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Ercan Ö.|Kasım 2014


İstanbul Kartal da ki binamızın bir cephesinde topraktan yaklaşık 5-6 cm yüksek olan beton bölgeye bitişik olarak 2 metre daha beton alan ilave edip toprak zemini kapatmak istiyorduk,internetten hazır beton fiyatlarına bakarken ehil.com u gördük ve başvurduk,ehil.com bize Emre Dekorasyon firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Atilla S.|Kasım 2014


İzmir urla kalabak taki projemize 2 katlı dublex evimiz için yaklaşık 300 m3 c25 beton ihtiyacımız vardı,internetten hazır beton fiyatlarına bakarken ehil.com u gördük ve başvuru yaptık,ehil.com bize Pakoğlu İnşaat Tic.Ltd.Şti firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Ramazan E.|Kasım 2014


İstanbul Pendik te kreş olarak kullandığımız bir bölümde yaklaşık olarak 50m2'lik bir alana yüksekliği 15 cm olacak şekilde c25 hazır beton döktürmek istiyorduk,internetten hazır beton fiyat araştırması yaparken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Albayrak Şap Ve Zemin San.Tic.Ltd.Şti firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Abdullah G.|Kasım 2014


İstanbul Beykoz da eni 6m boyu 9 m yüksekliği 15 cm olan bir alana beton atmayı düşünüyorduk. tek katlı bir ev yapacağımız için c20 kodlu ürün yeterli olacak,internetten hazır beton fiyat araştırması yaparken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Emre Dekorasyon firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Gökhan K.|Kasım 2014


İstanbul Üsküdar da toprak zemin kazılarak mevcut betona bağlanacak şekilde ankraj yapılarak totem betonu dökülecekti. Derinlik 80 cm genişlik 50 uzunluk da 100 cm.internetten hazır beton fiyat araştırması yaparken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Albayrak Şap Ve Zemin San.Tic.Ltd.Şti firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.
Muharrem Y.|Kasım 2014


İstanbul Çatalca da ki yeni yapılacak prefabrik yapının zemini için 10 m3 hazır beton ihtiyacımız vardı,internetten hazır beton fiyatlarına bakarken ehil.com u gördüm ve başvuru yaptım,ehil.com bana Bakım2 - İnşaat Uygulama Grubu firmasını yönlendirdi,ehil.com a çok teşekkür ediyorum.

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.