Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Yeni Halı Döşeme Makaleleri > Duvardan Duvara Halı Sağlıklı Mıdır?

En iyi Yeni Halı Döşeme firmaları
Ücretsiz 5 Yeni Halı Döşeme firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme Tarihi


Duvardan duvara halı kaplamaları yıllar içinde gelişerek artık birçok farklı renk, desen veya doku seçenekleriyle iç mekanlara katkıda bulunmaktadır. Tercih sırasında da üst seviyelerde bulunan bu yapıya kendi evinde veya işyerinde de sahip olmak isteyen kişilerin öğrendiği özellikler genel olarak sağladığı konfor, güvenlik özellikleri, temizlik kolaylıkları konusundadır. Ancak özellikle halk arasında konuşulan bir konu olarak da bu halı modellerinin sağlık konusunda bazı sıkıntıları olduğu gibi birtakım iddialardır. Bu iddiaların temel noktası olarak tüylenme ve toz tutma gibi problemleri örnek gösterilir. Bu konuda duydukları üzerine bu sisteme şüphe ile yaklaşan kişilerin kafasındaki soru işaretlerini gidermek üzere açıklama yapmak gerekir.

Bahsedilen örneklerin aksine duvardan duvara halıların sağlık üzerine olumsuz değil olumlu etkileri bulunmaktadır. Yaklaşık 2 yıl öncesine kadar çeşitli alerji doktorlarının dahi özellikle çocuklar üzerinde tavsiyesi olarak bu halıların kullanılmaması gerektiği söylenmekteydi. Ancak bu inanış bilimin ve teknolojinin de bu alanda kullanılmasının etkisi olarak bugün çürütülmüş durumdadır ve doktorlar da artık bunu kabul eder duruma gelmektedirler. Bunun en büyük sebeplerinden birisi, ortamda oluşan toz partiküllerinin sürekli havada kalarak ortamın genelinde bulunmasındansa yerdeki kaplama tarafından tutulması çok daha sağlıklı bir durum olacaktır. Sonuçta ev hali olarak bulunan çocukların halıya sürünebilmeleri, ellerini ve yüzlerini değdirmeleri düşük ihtimal olacağı için masada, dolapta veya yiyecek malzemeleri üzerinde bulunan tozların vereceği zarardan daha azı ortamda bulunur. Sert zeminler bu tutmayı yapamadığı için de ortamda sürekli olarak toz bulunur ve nefesle vücuda alınabilir.

Sağlıklı zeminde eğer doğru malzeme seçildiyse, doğal elyafa yakın kalitede yapay bir elyafa sahip bir halı seçildiyse bu durum gayet sağlıklı olacaktır ve halınızı temizleyene kadar da bu elyaflar tarafından tutulan tozlar yürüme ve koşma faaliyetleri ile dışarı çıkmayacaktır. Bu durumda özellikle konutlarda sert zemine oranla bu malzemeler daha sağlıklıdır. Duvardan duvara olması sebebiyle de kenar köşelerde pisliklerin birikmesi engellenmiş olur.

Halı döşemesi yaptırmak istiyorsanız formu doldurun ve işinde ehil halı firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.
 Etiketler: Dekorasyon, Rehber, Yer Döşeme duvardan duvara, duvardan duvara halı, duvardan duvara halı avantajları, duvardan duvara halı fiyatları, duvardan duvara halı nasıl yapılır, duvardan duvara halı seçenekleri, duvardan duvara halı uygulaması, duvardan duvara uygulaması, dvardan duvara halı uygulaması, germe makinesi, halı döşeme, halı döşeme işleri, halı döşeme kurulumu, halı döşeme uygulaması, halı döşeme yolları, halı döşemecisi, halı döşemesi, halı ipleri, halı kaplama, halı süpürme, halı temizleme, kapı paspası


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları
Ozan|Nisan 2017


Evimin 30 metrekare alana sahip 2 odasına yeni halı döşeme hizmeti almak istiyordum. İki odanın da zemininde laminat parke mevcut. Bu laminat parkelerin üzerine tamamen kapatacak şekilde yeni halı döşeme yaptırmak istiyordum. Yeni halı döşeme firmalarını araştırırken ehil.com ile karşılaştım. Yeni halı döşeme firmalarından fiyat teklifleri aldım. En uygun fiyat teklifini yapan yeni halı döşeme firması ile anlaşıp yaptırdım. Hem fiyatları uygun hem de gerçekten güzel çalışıyorlar. İşinin ehli bir firma ile çalışmak beni çok mutlu etti.
Mahmut Y.|Mart 2017


Merhabalar. Ankara Çankaya da bulunan mali müşavirlik ofisimize halıfleks yaptırmak istiyordum. Ofisimiz yaklaşık olarak 110 m2 lik bir alana sahiptir. Ofisimizin 75 m2 lik alanına halıfleks yapılmasını istiyordum. İşlerimiz yoğun oluyor ve ofisten dışa çıkma gibi bi imkanımız da olmuyor. Halı döşeme firmalarını gezecek zamanımız da olmuyor. İnternetten halı döşeme firmlarını ve halı döşeme firmalarını araştırıyordum. Yaptığım araştırmalar da ehil.com da oluşturmuş olduğum taleple her şeyin bu kadar olacağını tahmin etmemiştim. Oluşturduğum talebime halı döşeme firmalarından halı döşeme fiyat teklifleri aldım. Bana en uygun halı döşeme firmasına ofisimin halıflekslerini döşettim.
Musa Çağrı C.|Ocak 2017


100 m2 alan ama mutfağı banyo kısımları cıkınca 85 m2 alana yeni halı döşemesi yaptırmak istiyordum. ofisimizin duvarları deniz mavisi mobilyalarımız ise açık kahve rengi ve beyaz renkler mevcut. kiri göstermeyen renk tonlarımız ve iş yeri olmamız göz önüne alınarak uygun renkte halı döşemesi yaptırmak istiyorduk. 4. kat asansörlü mevcutta laminat vardı ve üstüne yapılacak zemin yapısı düzgündü. Yeni halı döşeme firmalarını araştırırken eil.com u gördüm. Yeni halı döşeme fiyatlarının uygun olduğunu görünce talep formu doldurdum. Bir gün sonra yeni halı döşeme firmaları ile görüştük ve yaptırdık.
Osman İ.|Kasım 2016


Ankara Çankaya'daki mescitimiz için yeni halı döşeme istiyordum. Uygulama yapılacak zeminde halı vardı ancak 4 parça halinde olduğu için çok yıpranmıştı. Zeminimizin yapısı düzgün olduğu için tek parça yeni halı döşeme istiyordum. Bir vatandaşımız sağolsun yaptırın parasını ben ödeyeceğim dedi. Cemaatimizden biri ehil.com u önerdi. Girip bir talep oluşturduk. Çankaya yeni halı döşeme firmaları talebimizi görmüşler. Beni aradılar. Tek tek konuştuk anlattım detayları. Yeni halı döşeme fiyatlarını da söylediler. Verilen fiyatları parayı ödeyecek olan hayırsever vatandaşımıza ilettim onay verince hemen yeni halı döşeme firmasını arayıp işe başlamalarını söyledik.
Dilek K.|Eylül 2016


İzmir Bornova daki kendimize ait mülkiyetimizde yeni halı döşeme ile ilgili hizmet almak istiyordum. Evimiz depo olarak kullanılacağı için dekoratif olması değil, düşük maliyetli olması önemli idi. Halı döşemeden önceki zemin yapısı pürüzlü ve döşeme yoktu. Yaklaşık 120-160 m2 lik alanda uygulama yapıldı. Uygun fiyatla halı döşememiz için aracı olan www.ehil.com a teşekkür ederim
Bayram Ali E.|Kasım 2014


Cami içinde 70 m2 bir alana halı döşeme işlemi için seçenekleri değerlendirebileceğim ehill.com Anadolu Halıcılık'ı önerdi.
Yesim S.|Kasım 2014


İstanbul Ümraniye de evimde 12 m2 olan mutfağıma yeni halı döşenecekti. Halı döşeme fiyatında anlaşırsam eğer hizmet almak istiyordum. Ehil.com da bana Ser Halı Zemin Döşemeyle görüşme sağladı. Ehil.coma teşekkür ederim
Derya K.|Kasım 2014


İstanbul Maltepe de ofisimizin 60 m2 alanı için halıfleks döşemesi istiyorduk antrasit renk olabilir. Halı döşeme fiyatında anlaşırsak en kısa sürede hizmet almak istiyordum. Balcı Dekorasyon ve Anadolu Halıcılıkla görüştüm. Ehil.coma teşekkür ederim
Bilge B.|Kasım 2014


İstanbul Şişli de 40 m2 olan alana halıfleks döşemesi yaptırmak istiyordum. Bebeğim emeklemeye başladığı için halı döşeme fiyatında da anlaşmamız dahilinde en kısa süre içerisinde hizmet bekliyordum. Ehil.com da bana Anadolu Halıcılık, Balcı Dekorasyon, Sizinustaniz.comla görüşme sağladım. Ehil.coma teşekkürler
Münür D.|Kasım 2014


İstanbul Esenler de 2500 m2 kongre salonumuzda mevcut kırmızı renkli halıfleks halımız var biz bunları kaldırmadan üstüne mavi veya yeşil renkli halıfleks döşetmek istiyorduk. Fiyatta anlaşılması halinde en kısa zamanda halı kaplatmak istiyorduk. Ehil.coma talep oluşturdum. Balcı Dekorasyon, Anadolu Halıcılık ve Atılım Dekorasyonla görüşmelerimiz oldu. Ehil.com da işi yakından takip etti sağolsunlar. Ehil.coma teşekkür ederim

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.