Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Temizlikçi Makaleleri > Buzdolabı Temizliğinin Püf Noktaları

En iyi Temizlikçi firmaları
Ücretsiz 5 Temizlikçi firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme Tarihi


Evlerimizde, diğer yemek yapılabilecek mekanlarda veya sadece hazır yiyecek malzemelerini saklamak amacıyla kullanılan önemli bir soğutucu olan buzdolabı, direkt olarak gıda malzemelerinin saklanması görevini gördüğü için temizliğe de çok ihtiyaç duyar. Sağlığımız için çok önemli olan buzdolabı temizliği işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Buzdolabında uzun süre bekleyen yemekler, kahvaltılıklar, meyve ve sebzeler bir süre sonra kokuya neden olacaktır. Bu koku giderilmezse buzdolabındaki yiyeceklere ve özellikle suya sinebilir. Buna engel olmak için buzdolabınızı düzenli olarak temizlemelisiniz. Buzdolabı temizliği için şu malzemelere ihtiyacınız vardır: Mutfak bezi, kuru bez, varsa şarjlı el süpürgesi, sprey temizleyici, krem temizleyici vb.

Buzdolabı temizliğine başlamadan önce tüm dolabınızı boşaltmalısınız. Buzdolabınızın rafları telli ve camdan olabilir. Telli raflarımızı sudan geçirdikten sonra krem temizleyici ve mutfak bezi ile güzelce ovun. Telli buzdolabı raflarının paslanmasını engellemek için kuruduğundan iyice emin olmalısınız. Eğer raflarınız cam ise, öncelikle üzerindeki parçaları kuru bir bez ile silin. Rafları yıkadıktan sonra sprey temizleyiciyi tüm yüzeye sıkın.

Bir süre bekledikten sonra kuru bir bez ile silin. Kokunun sinmemesi için bir süre havalandırın. Meyve ve sebze bölümündeki kalıntıları elle mutfak beziyle veya şarjlı el süpürgesiyle toplayabilirsiniz. Bu parçaları da yıkadıktan sonra bir müddet beklemeli, tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra geri koymalısınız. Çünkü içlerinde kalan su daha sonra neme neden olarak meyve ve sebzelerinizin vaktinden önce çürümesine neden olabilir.

Buzdolabının iç yüzeyi içinde krem temizleyici işinizi görecektir. Buradaki püf noktası dar köşelere de aynı özenle ulaşmaktır. Buzdolabınızı temizledikten sonra temizlik kokusunun devam etmesi için de tüm marketlerde bulabileceğiniz buzdolabı esanslarından kullanabilirsiniz.

Temizlik Hizmeti almak istiyorsunuz ama bu işi emanet edecek ehil bir firma arayıp bulmak size zor geliyorsa, Ehil.com'a girerek Temizlik hizmeti talep formunu doldurun ve Ehil.com'un benzersiz eşleştirme sistemi sayesinde sadece sizin bulunduğunuz bölgede hizmet veren, işinde ehil firmalar sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Size düşen hem pratik hem de ekonomik olan bu teklifler arasından size en uygun olanını seçmek olsun. Ehil.com' ile aradığın ehil seni bulsun.

Buzdolabı temizliği ile ilgili hizmet almak istiyorsanız buradaki formu doldurun ve işinde ehil buzdolabı temizleme firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.Etiketler: buzdolabı, buzdolabı çeşitleri, buzdolabı fiyatları, buzdolabı hava dolaşımı, buzdolabı modelleri, buzdolabı nasıl çalışır, buzdolabı nedir, buzdolabı özellikleri, buzdolabı prensibi, buzdolabı tamiri, buzdolabı temizliği, buzdolabı temizlik işleri, krem temizleyici, kuru bez, Mutfak bezi, şarjlı el süpürgesi, sprey temizleyici


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.