Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Boya Badana Ustası Makaleleri > Boya Çeşitlerini Eğlenceli Hale Dönüştürmede Püf Noktalar

En iyi Boya Badana Ustası firmaları
Ücretsiz 5 Boya Badana Ustası firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme Tarihi


Süngerle boyama, bezle boyama, noktalama ve panelleme gibi bazı dekoratif boyama teknikleri ile evinize eşsiz bir büyü ve karakter verebilirsiniz. Hoş beneklerle verilen renk efektlerini verebilmek için çok küçük ve temel malzemeler kullanmak yeterlidir. Basit projeler ile işe başlayarak duvarlarınızın hak ettiği en uygun renkleri bulabilir ve kendi dizaynlarınızı ortaya çıkartabilmeniz için gerekli özgüvene kavuşabilirsiniz.

Bu tarz özgün bir boya tekniği bulabilmeniz için genellikle tercih edilen parçalanmış renklerden yararlanabilirsiniz. Bu terim bir veya birden fazla renk katmanlarının karıştırılarak benekli veya dokulu bir etki ortaya çıkmasının sağlanmasını yansıtır. Buzlu veya sulandırılmış renkler de bu teknik sonrası ortaya çıkarlar.

Süngerli boyama hızlı ve basit bir teknik olup sağlam bir rengin belirlenip onun uygulanmasıyla başlar. Bu boya kurumaya başlarken üzerine sünger yardımıyla buzlandırma veya sulandırma faaliyetleri yapılarak farklı dizaynlar elde edilir. Birden fazla renkle bu işlem yapılabilir ancak her yapılacak olan ekstra katman öncesi diğer rengin kurumaya başlaması beklenmelidir.

Yeni başlayanlar için doğal tonlar denenmesi daha uygun olabilir. Açık renklerin üzerine uygulanacak koyu renkler daha vurucu etki yapabilir, tam tersini yaptığınızda ise derinlik algısı oluşturulabilir.

Süngerle yapılan boyamada ayrıca uygulanan ana rengin üzerine de fırça yardımı ile buzlandırma yapılabilir. Bu işlemleri yaparken doğal deniz süngerlerinin tercih edilmesi daha etkili ve geniş bir renk yelpazesine ulaşabilmeniz için fayda sağlar.

Bezle yapılan boza faaliyeti duvarlara ezilmiş kadife, parşömen, güderi, sulak ipek gibi malzemelerin etkisini verir. Yine öncelikle normal renklerde bir boyanın uygulanıp kuruması beklenir. Daha sonra istenilen renkler bu bezler yardımıyla uygulanarak farklı desenlerde farklı bölgelere yapılan farklı dokunuşların etkisi duvara yansıtılabilir.

Farklı çeşit bezlerle farklı sonuçlar alınabilir. Tercih edilen malzemeler keten, çuval bezi ve dantel olmakla beraber genel olarak tüm doğal bezlerle farklı sonuçlar alınabilir.

Noktalama tekniği ise diğer tekniklere göre daha ince sonuçlar alınması konusunda fayda sağlanabilir. Süet malzeme ile çok başarılı sonuçlar alınabilen bu teknikte işlem yine sağlam ve açık veya koyu katmanda olan bir rengin uygulanmasıyla başlar. Bu temel boya kurumaya başlarken farklı bir renkte ve fırçalar yardımıyla yapılan noktalama faaliyetleriyle renklerin birbiriyle uyumu yakalanır ve katılan bu zenginlikle beraber duvarlara ve dolayısıyla evin geneline değer katılmış olur.

İç mekan boyama yaptırmak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun ve işinde ehil boya firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.
 Etiketler: Boya ve Alçıpan, Dekorasyon, Rehber badana, boya, boya fiyatı, boya işleri, boya renkleri, boya ustası, boyacı, dekorasyon, duvar boyama, eğlenceli boya teknikleri, ev boyama, iç cephe, iç cephe boyama, iç mekan boya, iç mekan boya badana, iç mekan boya tipleri, iç mekan boya yaptırma, iç mekan boyama, renk çeşitleri, sünger boyama, yağlı boya


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.