Google+
 
Ehil.com > Ehil Rehber > Temizlikçi Makaleleri > Araç Camı Temizliği Ve Silecek Değişiminde Püf Noktalar

En iyi Temizlikçi firmaları
Ücretsiz 5 Temizlikçi firmasından fiyat teklifi al

Puan ve yorum incele, dilediğini seç


Son Güncelleme Tarihi


Araba kullanırken temiz camlara sahip olmak sürüş konforu açısından son derece önemlidir.Önümüzü görmemizi engelleyen en küçük bir kir ya da ışık bir anlık görme veya dikkat kaybının çok ağır bedelleri olabilen trafikte ciddi sorunlar teşkil edebilir.  Araç camlarında kişisel olarak yapacağımız temizlik yanında cam silecekleri de görev yaparlar. Bireysel cam temizliği için; sprey temizleyici, yumuşak sünger, kuru bez ya da gazete kağıdı gibi malzemeler yeterlidir. Öncelikle yumuşak sünger ve bolca su ile camlar kaba kirden arındırılmalıdır. Daha sonra sprey temizleyiciyi cama sıktıktan sonra kuru bir bez ile güzelce silin. Aracın camını silerken mutlaka camda çatlak olup olmadığına dikkat edin. Küçük çatlaklar bile ileride sorun yaratabileceği için mutlaka servisinizle görüşün.

Silecek konusu da cam temizliği konusunda çok önemlidir. Her silecek her araç için uygun değildir. Sileceklerin yaptığı temizleme işlemi ile birlikte zaman içinde eskimeleri de söz konusudur. Eskiyen sileceklerinizi şu şekilde değiştirebilirsiniz : Öncelikle sileceğimizi kaldırıyoruz. Üzerinde bulunan emniyet kilidini açtıktan sonra eski sileceğimizi yukarı doğru çekerek birbirinden ayırıyoruz. Daha sonra yeni sileceğimizi alıyoruz ve ortasındaki yuvasından sabit olan klipse takıyoruz. Klipsin oturduğunu hissedene kadar itiyoruz. Tam yuvasına oturduğunu hissettiğiniz an, üzerindeki emniyet kilidini kilitleyerek sileceği sabitliyoruz.

Aracın arka camındaki sileceğin değişimini de aynı şekilde yapabilirsiniz. Yalnızca tek şart kendi aracınızın orijinal sileceğini takmanızdır. Aksi takdirde uygunluk göstermeyecek ve camınızı iyi bir şekilde temizlemeyecektir.

Kış günlerinde özellikle camlarla da buğulanmalarla da çok sık karşılaşırız. Bunları önlemek için araç bakım malzemeleri satan dükkanlardan buna uygun olan jellerden alıp camlarımıza içerden tatbik etmek suretiyle buğulanmanın önüne geçebiliriz. Ayrıca aracınızın içindeki buğulanmayı klimanızı çalıştırarak da çok hızlı bir şekilde çözebilirsiniz. Bu ürünleri kullanmadan önce tabi ki camlarımızın temiz olmuş olması gerekiyor.

Oto servis bakım hizmeti almak istiyorsanız formu doldurun ve işinde ehil oto servis firmaları sizi arayıp ihtiyacınıza uygun teklifte bulunsun. Siz sadece hem pratik hem de ekonomik bu teklifler arasından kendinize en uygun olanı seçin. Üstelik Ehil.com tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz.
 Etiketler: araç camı temizliği, cam çizikleri, cam değiştirme, cam fitilleri, cam kontrolü, cam krikosu, cam rezistansı, cam sileceği, cam temizliği, dikiz aynası, kristal değiştirme, oto cam, oto cam bakımı, oto cam fiyatları, oto cam hizmeti, oto cam servisi, oto cam sileceği, oto cam silecek, oto cam tamiri, oto cam tamiri istasyonu, oto cam temizliği, oto silecek, silecek değiştirme


© Copyright 2011-2015, Ehil İnternet Teknolojileri A.Ş.


En Yeni Müşteri Yorumları

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.