Google+

Başarı Hikayeleri|Ustaeli.com

Ustaeli.com

aFirmanızı tanıyabilir miyiz? Ne zaman kuruldu ve hangi alanlarda hizmet veriyor?

Ustaeli.com 2008 yılında kendi evindeki bir dekorasyon işinin felaketle sonuçlanması durumunda ortaya çıkan bir girişimcilik hikayesi. 2008 yılında evimi boyattım ve 22 gün sürdü. 1 usta ile işe başlamıştık ve sonuç bu hale geldi. Biz de bu işi yapan kurumsal bir firma yok mu, keşke böyle bir firma olsa diye düşünürken bu fikir ortaya çıktı. Biz çalışan kişiler olarak bu tarz işlere zaman ayıramadığımızdan bir an önce bir firma ile anlaşalım ve işimizi halletsin diye düşünürüz. Bu düşünce ile de 2010 yılında biz domain adımızı aldık ve ben 2011 Şubat ayında kendi işimden ayrıldım ve 2011 Mayıs ayında biz şirketi kurduk. Ancak ilk başlarda çok aktif değildik. Birkaç ay sonra yatırım aldık ve daha aktif olmaya başladık. Yatırım aldığımızda 9 kişiydik. Şimdi 18 usta, 1 müşteri hizmetleri yetkilisi, 1 proje yöneticisi, 1 tane malzeme-ihtiyaç planlama yöneticisiyle çalışıyoruz.
2 kişilik tesisat ekibi
2 kişilik fayans-seramik-doğaltaş ekibi
1 elektrikçi
1 alçıpan ustası
2 tadilat ustası
2 çırak
7 boya badana ustası
Bir yapının içinde gerekli olan çatı, mobilya ve cam işleri haricinde bütün hizmetleri verebiliyoruz.

aEhil.com ile nasıl tanıştınız? Ne zamandır kullanıyorsunuz?

Ehil.com ile en başta proje yöneticimiz bir görüşme yapmıştı. Ama o zamanlar biz taleplere tam karşılık veremediğimiz pek önemsemedik açıkcası. Sonrasında ortak yatırımcılarımız bizleri bir şekilde bir araya getirip ortak bir proje çıkarabilir miyiz konusunda öncülük ettiler ve ilk çalışmalarımıza başladık.

aTürkiye'de hizmet sektörü hakkında yorumlarınız?

Bu şirketin bu noktaya gelmesindeki en önemli neden sektördeki açıklık bence. Bu durumda şundan kaynaklanıyor; özellikle bizim iş yaptığımız alanda eğitim düzeyinin düşük ama bir çok insanın ihtiyacı olan bu sektörde lise mezunu çalışan bulmanız çok zor. Bu işi yapan insanlar genellikle çocukluktan çıraklıktan bu işlere başlamış ve şu an usta olan kişiler. Dolayısıyla bir kurumsallık bekleyemezsiniz istisnai durumlar dışında. Biz de bu sektörde kurumsallık ve eğitim düzeyinin düşük olduğunu görüp içerisine girdik. Şu anda iyi tepkiler alıyoruz müşterilerimizden. Bizim bir kalite hedefimiz var ve genç arkadaşları bu hedef doğrultusunda eğitip iyi ve kurumsal bir personel olması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Dediğim gibi kurumsallık, dürüstlük, etiklik ve işini seven kişilerin eksikliği. Biz de bu eksiklerin farkında olup buna göre farkındalık yaratmak istiyoruz.

aEhil.com'un size faydaları nelerdir?

Ehil.com bizim için büyük bir Pazar yeri ve ehil.com'un iyi bir partneriyiz. Ehil.com doğru kaynağı sunmak adına beni kullanabilir; ben de ehil.com gibi büyük bir pazarı kullanabilirim. Müşteri profiliniz genellikle mümkün olduğunca uygun fiyatlı hizmet almak isteyenler olduğu gibi yüksek kalitede müşterileriniz mevcut. Bugüne kadar 90 talep satın aldık ve 4 tanesini hayata geçirdik. İşe dönüş oranına baktığımızda %100 performansla çalışıyoruz diyemeyiz ama yaptığımız tek işten bile harcadığımız bütün tutarı çok rahat çıkarabiliyoruz.

aEhil.com'un en beğendiğiniz 3 özelliği nedir?

1. Müşteri hizmetleri; devamlı bizimle iletişim halinde ve mutlaka müşterinin talebine cevap vermek adına yoğun efor sarf ediyorlar.
2. Websitesinin arayüzü çok basit ve sade.
3. Talep satın almak çok kolay ve işimizi rahatlatıyor.

aDiğer kurumsal ehil firmalara ehil.com'u tavsiye eder misiniz?

Tabi ki. Ehil.com size hiç açılamadığınız pazarlara ulaşma imkanı sunuyor. Zaten mevcut bir potansiyeliniz varsa Ehil.com size daha fazlasını sunuyor. Sırf sabit giderlerinizi karşılamak amacıyla bile ehil.com'dan yararlanabilirsiniz. Ehil.com size büyüme imkanı sunuyor. Eğer gelen talepleri karşılayabilecek altyapın varsa kendi işinizi yaparken bir yandan büyümek için ehil.com'dan faydalanabilirsiniz.

Tarık Sinan
Ustaeli.com
2012'den beri üye


Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.