Google+

Başarı Hikayeleri|Reklam Devi

Reklam Devi

aFirmanızı tanıyabilir miyiz? Ne zaman kuruldu ve hangi alanlarda hizmet veriyor?

Reklam Devi Temmuz 2012'de açıldı. İki kardeş tarafından açılmış bir firmadır. Şu an toplam 4 kişi çalışıyoruz. Küçük bir aile işletmesi olarak yolumuza devam ediyoruz. Reklam, tabela, dijital baskı ve matbaa alanından hizmet veriyoruz.

aEhil.com ile nasıl tanıştınız? Ne zamandır kullanıyorsunuz?

Ehil.com ile Aralık 2012'de tanıştık. Konuyla ilgili alakası olmayan bir arkadaşımın tanıdığı bizim sektörümüzde faaliyet gösteren başka bir arkadaşı Ehil.com ile çalışıyormuş. Kendisinin de kulağına gelince bize söyledi. Biz de ehil.com'u araştırdık ve sisteme dahil olmak için başvurumuzu yaptık. Müşteri hizmetleri hızlı bir şekilde geri dönüş sağlayıp sistemin nasıl çalıştığını bize anlatınca daha iyi kavramış olduk ve sisteme dahil olduğumuz günden beri de yüksek performansla çalışmaya devam ediyoruz.

aTürkiye'de hizmet sektörü hakkında yorumlarınız?

Hizmet sektörü daha çok internet üzerinden canlanmaya başladı. Özellikle müşterilerin çok rahat ulaşım imkanına sahip olmasından dolayı karşılaştırma şansları artmaya başladı. Hizmeti almak için daha önceki yıllarda firma firma dolaşırken şimdilerde hizmet ayağına gelmeye başlayınca daha rahat alışveriş yapar oldular. Toparlayacak olursak hizmet sektöründeki firmalar artık daha pro aktif; müşteriler de daha bilinçli şekilde hareket eder oldular. Bu da tabi ki sektöre canlanma getiriyor.

aEhil.com'un size faydaları nelerdir?

Ehil.com ile tanışmadan önce kendi reklamımızı yapabilmek için sokak sokak broşür dağıtımı yaptığımız da oluyordu. Ama ehil.com ile tanıştıktan sonra hiç ulaşamadığımız bölgelerde iş yapar olduk. İşlerimizi de ehil.com ile tanıştıktan sonra yaklaşık %60 büyüttük. Ehil.com sayesinde tanıştığımız müşterilerin referanslarıyla daha geniş kitlelere ulaşabilme imkanına sahip olduk. Artık daha az reklam masrafı yapıp daha çok müşteriye ulaşıyoruz ve bizim normalde reklama ayırmış olduğumuz bütçeden çok daha uyguna daha çok iş yapabiliyoruz.

aEhil.com'un en beğendiğiniz 3 özelliği nedir?

1. Ehil.com'un arayüzünü anlamak çok kolay ve rahat işlem olanağı sağlıyor.
2. Satın alma yapmak, anında bilgilere ulaşabilmek ve ödeme seçeneklerinin çok olması.
3. Müşteri hizmetlerinin ilgisi, hızlı geri dönüşü ve anında her konuda yardımcı olması çok güzel.

aDiğer kurumsal ehil firmalara ehil.com'u tavsiye eder misiniz?

Kesinlikle tavsiye ederim. Tabi ki tavsiye ederken biraz da kendimizden kaybediyor olacağız ama... Bir üretici olarak diğer firmalarla rekabet edebilme olanağımın olması benim için de çok iyi. Çünkü rekabetin olması hizmeti de arttırıyor. Rekabet olmayınca tekel piyasası ortaya çıkar ve var olan hizmete razı olmanız gerekir. Ama rekabet durumunda müşteri ödeyeceği tutarın optimum karşılığını alabiliyor olacak. Ayrıca müşteri arama sıkıntısı ortadan kalkacak. Ulaşamadığınız pazarlara ulaşabileceksiniz ve mesafelerle ilgili problem söz konusu olmayacak.

Hamdi Yılmaz
Reklam Devi
2013'den beri üye

Ehil.com kullanarak Kullanım Şartları 'nı kabul etmiş oluyorsunuz.